10 000 kroků denně – co to udělá s vaším životem?

Nejste zrovna z těch, kteří by rádi posilovali denně v posilovnách, poskakovali na skupinovém cvičení, nebo třeba denně běhali? Vše co jsme popsali, vám spíše nahání hrůzu, ale musíte to „překousnout“ protože to je dobré pro tělo, pro zdraví a štíhlou linii. To však nemusí být úplně pravda. Jestliže vás nějaký sport nebaví, pak nemůžete čekat, že jej budete provádět s nadšením, intenzitou a následkem toho zhubnete.

Ona psychická pohoda je často tím nejdůležitějším, co při hubnutí potřebujete. Udržet se v kondici, fit a možná také zhubnout nějaké to kilo bez cvičení? Jde to. Jednoduše choďte! A to každý den. A deset tisíc kroků.

Přirozený pohyb, který zvládne každý

Chůze je přirozená už pro malé děti, ty se učí chodit, následně se snaží zdokonalovat svou rovnováhu a později se snaží vyvarovat pádů a karambolů. Správná technika chůze může pomoci proti bolesti zad, přepravit vás z bodu A do bodu B, posílit srdce, zhubnout a to bez nějakého „mučení“, zlepšit fyzičku. Proč se víc zaměřit na chůzi? Proč si pořídit krokoměr nebo si hlídat, kolik kroků ujdete? A co se stane, když denně ujdete deset tisíc kroků?

Deset tisíc každý den

Deset tisíc kroků je zhruba šest kilometrů a je to takový nový denní limit, který by měl zdravý člověk ujít. Říkáte si, to hravě zvládnete? Stačí si jen pořídit krokoměr a zjistíte, že tak jednoduché to zase není. Dnes máme na vše autobusy, MHD, auta, výtahy, takže kroky šetříme, aniž si to vlastně uvědomujeme. Co se stane, když budete denně chodit deset tisíc kroků?

Minimalizujete výskyt křečových žil

Bojíte se křečových žil? Snažíte se myslet na prevenci? Choďte. I to je prevence, protože během chůze se zlepšuje odtok krve z dolních končetin. Vaše nohy vám za to posléze poděkují. Vyjít si na procházku tak může mít hodně pozitiv!

Čtěte také: Zvládli byste fyzické testy do speciálních sil U.S. Army?

Posilujete srdce a mozek

Pravidelná chůze může snížit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Chodíte denně limit deseti tisíc kroků? Z toho jdete minimálně půlhodinku v kuse? Pak děláte hodně pro své srdce. A mozek? Mozková mrtvice je také riziko, které se pravidelnou chůzí může snižovat na minimum.

Pomocník proti nespavosti

Spánek může být lékem na nespavost? Krátce před ulehnutím do postele se jděte projít. Svižná procházka vám umí zlepšit nejen psychiku, ale také fyzičku, umí vás příjemně unavit. Právě to vás může zbavit nespavosti.

Zhubnete

Nebudete-li se cpát fast foodem, zamyslíte se nad jídlem, budete jíst pravidelně, pak můžete zhubnout. Asi to nebudou takové zázraky jako při cvičení ve fitku, po prvním měsíci nezhubnete spoustu kilogramů, ale bude to trvalé a zdravé hubnutí. Zahřejete si svaly, spálíte tukové zásoby, projdete se, pročistíte si hlavu.

Nepřehlédněte: Fakta o cvičení, která vás nakopnou k aktivnímu stylu života. I 10 minut tréninku má smysl.

Podpora svalů a kostí

Pravidelná chůze má vliv na svaly na nohou, hýždích a trupu. Rovněž je to prevence osteoporózy. Pravidelnou chůzí tak můžete podporovat svaly a také kosti v těle.

Autor: Zuzana Žáková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu