Ewingův sarkom: Absolvent střední školy se oženil poté, co zjistil, že mu zbývá necelý půlrok života

Student střední školy, který bojuje se vzácným typem rakoviny, se nedávno oženil se svou přítelkyní poté, co mu lékaři sdělili srdcervoucí prognózu. Chase Smith a Sadie Mills vstoupili do sňatku manželského 29. dubna 2020, jen několik dní poté, co zjistil, že kvůli jeho bitvě s Ewingovým sarkomem mu zbývají tři až pět měsíců života.

Svatba proběhla relativně brzy po jejich seznámení

Pár, který se dal dohromady před šesti měsíci, oslavil svou svatbu na příjezdové cestě k Sadiiným rodičům, přesně tam, kde si dali první polibek. „Celkově to byl nejlepší den mého života,“ řekla Sadie, „Vždycky jsem chtěla svatbu venku, a skutečnost, že Chase přišel s myšlenkou mít oltář přesně tam, kam jsme šli na prvním rande, kde jsme měli první polibek, to pro mě hodně znamenalo.“

Přes šest let zápasí Chase s rakovinou

Svatba teprve osmnáctiletého páru byla něco, o čem dlouho snili, sdělil mladík, který bojuje se vzácnou formou rakoviny od svých dvanácti let. Jejich původním plánem bylo absolvovat střední školu, jít společně na vysokou, kde se chtěli i nadále věnovat svému plaveckému a potápěčskému koníčku. Až po absolvování vysoké školy měli v plánu se vzít.

Když však v březnu Chase odešel na prohlídku k lékaři, zjistil, že se jeho rakovina, která se obvykle objevuje v kostech nebo v měkké tkáni kolem kostí, vrátila. Navíc jeho šance na vyléčení byla nulová, protože nádory se rozšířily do celého jeho těla, zejména lebky, kolem mozku, ramen, plic a kyčlí.

Čtěte také: Místo na magnetickou rezonanci lékaři poslali mladou ženu k psychologovi.

Rodiče je v jejich rozhodnutí podpořili

„Oba jsme věděli, co musíme udělat, co hlavně chceme udělat. Svatba pro nás byla naprosto přirozeným tématem, rádi jsme o ní mluvili, takže teď byl ten správný čas, kdy ji zorganizovat,“ vzpomínají. Během čtyř dnů si pár promluvil se svými rodiči, poté začali s přípravami svatby na příjezdové cestě, kde Sadie bydlela.

V jejich velký den nevěsta kráčela k oltáři v elegantních bílých šatech, kde na ni čekal Chase v obleku námořnické modré. „Byl jsem tak nadšený a ohromený, když jsem ji uviděl, že jsem se rozplakal,“ vzpomíná Chase. Nemocný mladík má zřízenou stránku GoFundMe, jenž mu pomáhá s léčebnými výlohami. Ačkoliv je jeho diagnóza zdrcující, nic byste na něm nepoznali, protože od rána do večera se pořád směje. Připisuje to své víře k bohu a taky novomanželce Sadie, která při něm stojí v těch nejtěžších a bolestivých chvílích.

zdroj: Instagram/c_smitty32

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu