Barva kruhů pod očima odhalí, jakým onemocněním trpíte

Trápí vás denně nevzhledné tmavé kruhy pod očima, které nejdou zakrýt žádný korektorem? Tento problém se bohužel netýká jen vaší estetické stránky, proto byste ho neměli podceňovat a čekat, až sám odezní. Ve skutečnosti se příčina nachází uvnitř vašeho těla. Někdy ji můžete určit také podle odstínu, kterým se vaše oční okolí zabarví.

Žluté zabarvení

Tělo se musí denně vyrovnávat se spoustou škodlivin. Toxiny přijímáme z ovzduší, potravin nebo kosmetiky. Aby vaše zdraví zůstalo pevné, je tělo vybaveno lymfatickým systémem, játry a žlučníkem.

Všechny tyto části jsou zodpovědné za správnou filtraci. Když je ale toxinů v těle příliš, začínají svou funkci zpomalovat, a to se může projevit právě na kruzích pod očima, které mají žluté zabarvení. Zkuste nasadit dietu a přísný jídelníček. Kupujte kosmetické produkty s přírodním složením a jezděte na hory, dýchat čerstvý vzduch. Uvidíte, že se vám časem okolí očí i tělo výrazně zlepší.

Fialové kruhy

Stačí trocha stresu, dlouhého sledování obrazovky nebo únavy a tmavé kruhy pod očima jsou na světě. Někdy mají až nafialovělý odstín, který se pomocí korektoru velmi těžko maskuje.

V takovém případě vám pomůže jen zvýšení pitného režimu. Dopřejte si také více spánku a klidně i odpočinku během dne. Nezapomínejte, že i sportovní aktivita by měla tvořit součást běžného dne. Na fialové kruhy přikládejte chladivé nebo bylinkové obklady, které vám pomohou zmírnit zabarvení.

Tmavý odstín

Když jsou kruhy pod očima opravdu syté a tmavé, je to problém, který se netýká jen nedostatku spánku. Zaměřte se detailněji na celý váš životní styl a snažte se v něm najít mezery.

Konzumujete denně dostatek zeleniny? Máte potřebný příjem sacharidů, abyste mohli fungovat po celý den bez náznaku únavy? Smažené pokrmy plné škrobů, plnidel a dalších zbytečných látek vám nic nedají, jen zaplní žaludek. Proto se průmyslově zpracovaným potravinám vyhýbejte a raději je nahraďte čerstvými potravinami.

Autor: Tereza Hotovcová
ZAVŘÍT