Běh nebo chůze – co bude lepší a pomůže k hubnutí?

Chcete do svého života zařadit pravidelný pohyb? To je určitě chvályhodné, je to krok kupředu. K hubnutí, zlepšení fyzičky, psychického i fyzického zdraví a také vám to pomůže celkově se dobře cítit. Jenže po čem sáhnout? Nejste zrovna z těch, kteří by nadšeně provozovali step za stepem, protože to na vás někdo křičí z pódia a ženy vedle vás se tváří, jak je to snadné? Nechcete ani do posilovny, kde pořádně nevíte, co který stroj umí, chodí tam lidé, kteří vypadají, že v posilovně žijí, a když náhodou přijdete k nějakému stroji, zvědavě si vás prohlíží. To vám nepřidává na sebevědomí.

Zkuste to jinak

Můžete si vybrat aktivitu, kterou provádíte sami. Sáhněte po chůzi nebo běhu. Co z nich je lepší a pro hubnutí ideálnější? Co vás bude více bavit? Pro co se vlastně máte rozhodnout? Každý pohyb se počítá a říká se, že nejpřirozenějším pohybem je chůze, protože tu se učíme de facto od narození a formuje nás, dostává z místa na místo, pomáhá uskutečnit spoustu věcí. Otázka je, zhubnete chůzí? Pomůže vám to? Nebo je lepší se překonat a začít běhat?

Jak je to s hubnutím?

Jdete se projít? Neujdete toho moc a jen se kocháte? Asi to úplně vašemu tělu neprospívá, pokud nemáte sedavý způsob zaměstnání a denně nachodíte málo kroků. V takovém případě raději zkuste běh. Spálíte rozhodně více kalorií, dokonce dvakrát více než při klasické chůzi. Ovšem pozor, chůzi zase tak úplně nezatracujte. Můžete si pořídit krokoměr, který vám bude udávat tempo a rychlá chůze je něco, co může pomoci. Pokud máte problémy s klouby, nadváhu nebo cokoliv, co brání běhu, je rychlá chůze lepší, než nic.

Nepřehlédněte: Ty nejlepší způsoby, jak si své ledviny udržíte zdravé.

Jak je to se zdravím?

Chůze je pro celkové zdraví nezbytná. Bez ní to nejde. Sedíte celý den? V práci, v autě, doma a najednou se na půlhodiny jdete proběhnout nebo jen třeba cvičit aerobic? Je to lepší než nic, ovšem chůze je potřeba, proto jí vyzkoušejte zařadit do svého každodenního života. Choďte, choďte a zase choďte a to kamkoliv, kam to jen jde. Jděte se projít se psem, s dětmi, sami, jděte do práce pěšky, na poštu, do obchodů, vyzvednout děti z kroužků, ze školky, ze školy, od babičky. Prostě kamkoliv, kam to jen jde, jděte pěšky. Ani se nenadějete a změní se spousta věcí.

Autor: Zuzana Žáková
Tagy: , ,
ZAVŘÍT