Bílé skvrny na nehtech mohou značit vážnější onemocnění

Jakmile se na vašich nehtech objeví bílé čárky nebo tečky, nemusíte hned propadat panice. Nejčastěji jde o drobné poranění lůžka pod nehtem. V některých případech je ale na vině vážnější onemocnění, které je třeba řešit s lékařem. Poznejte, zdali se jedná i o váš případ.

Plísně

Infekce a plísně jsou velice nakažlivé. Obzvlášť, pokud je dotyčná osoba přenáší rukama. Stačí, když se v hromadné dopravě, posilovně nebo třeba na pracovišti dotknete stejného předmětu, jako před vámi infikovaný, a máte na plíseň na nehtech zaděláno. Urychleně navštivte lékaře, který vám doporučí léčivé produkty. Do té doby na nic nesahejte holýma rukama a chraňte tak ostatní.

Alergická reakce

Kosmetické produkty jako jsou krémy, laky, odlakovače a mnoho dalších jsou plné chemických látek. Pokud jste nejprve výrobek nevyzkoušeli na kůži, může se stát, že se na vašich nehtech objeví alergická reakce. Ta by měla do několika hodin sama zmizet, ale bílé tečky může doprovázet také zčervenání nebo svědění. Kosmetický produkt nejprve z rukou důkladně omyjte, a poté dejte pokožce nějaký čas, aby se vzpamatovala. V takové chvíli se vyplatí používat jen ryze přírodní produkty.

Vážnější choroby

Zápal plic, otrava organismu a srdeční choroby se často projevují na kůži. Pokud se vám ale ze dne na den objeví na prstech spousta bílých teček, mějte se na pozoru. Někdy o sobě tyto choroby dávají vědět i tímto způsobem.

Doplňte vitamíny a minerály

Pokožka a nehty jsou odrazem vnitřního fyzického zdraví. Pokud v jídelníčku nemáte dostatek prospěšných olejů, projeví se to brzy na vašich vlasech, zubech, ale i nehtech. Pro dokonalou estetickou stránku si raději sestavte jídelníček bohatý na prospěšné látky a skvrny na nehtech by vám mohly brzy zmizet. Pokud se tak nestane, nechte si udělat testy, které odhalí látku, které máte v těle nedostatek.

Zdroje: healthline.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu