Bolest žaludku má různé příčiny. Odhalte, které trápí vás

Bolest břicha je velmi široký pojem. Pokud však cítíte tlak v oblasti pár centimetrů nad pupkem, ale zároveň níže pod bránicí, může se jednat o bolest žaludku. Nepříjemné pocity jsou obvyklé ve chvíli, kdy zkonzumujete těžké jídlo, ale jakmile se objevují pravidelné a dlouhotrvající křeče, je načase začít situaci řešit.

Alergie na jídlo

Pokud jste v minulosti nepodstoupili žádné z vyšetření, které by zkoumalo, zdali vaše tělo trpí určitým typem alergie nebo intolerance a nyní bojujete s pravidelnými bolestmi žaludku, je načase navštívit lékaře nebo laboratoř, kde potřebné testy provedou.

Pravidelná konzumace potravin, na které máte alergii totiž začíná obyčejnou bolestí, která může časem odeznít, ale v těle po sobě zanechá negativní stopy v podobě poškozených orgánů nebo nefunkčních procesů organismu.

Vředy v žaludku

Pokud bolest přichází vždy, když se najíte a větší obtíže pociťujete, jedná-li se o kyselinotvornou potravinu, mohou být na vině žaludeční vředy. Ty jsou umístěné na stěnách žaludku a způsobují nejen bolesti, ale také pálení žáhy, krkání, pocity plnosti nebo způsobují nutkání na zvracení. V takovém případě je opět nutné, aby váš stav posoudil odborník. Součástí tohoto problému je také zánět žaludku, který bývá obdobně nepříjemný.

Rakovina žaludku

Velmi vážným případem je také rakovina. Která v těchto místech vzniká, stejně jako v ostatních částech těla, vlivem karcinogenů. Většinou se ovšem neprojeví sama o sobě, ale předchází jí právě výše zmíněný zánět žaludku nebo vředy. Proto je vhodné, aby zdravotní stav prověřil odborník, který k tomu má vhodné nástroje.

Brániční kýla

Jelikož se bránice nachází ve velmi blízké vzdálenosti od žaludku, pacienti se často domnívají, že jde o bolest žaludku i v případě, že trpí brániční kýlou. Ta se objevuje při nadměrné váze, nepřiměřené námaze, těhotenství nebo při zánětu jícnu.

Zdroj: Medicinenet.com, Webmd.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu