Cambridge dieta: Co to je, jak funguje a je skutečně efektivní?

Cambridge dieta slibuje, že můžete zhubnout až 7 kilo za měsíc. Je to vůbec možné? Ano, s touto dietou je, nicméně nejčastěji její uživatelé hubnou 1 kilo týdně, to je tedy 4 kila za měsíc. I to je ale hodně velký úspěch.

Musíte ale věnovat pozornost tomu, kolik z vašich zhubnutých kilogramů je voda, a kolik podkožní tuk. A také, jak vám nabývají svaly. To vám všechno ale řekne poradce, kterého v průběhu této diety budete pravidelně navštěvovat.

Co je Cambridge diet?

Tento dietní lán založil biochemik Dr. Alan Howard, který pracoval v laboratoři Dunn Nutrition Laboratory v Cambridge, a jeho partner Dr. Ian McLean-Baird. Tato dvojice tak spojila své síly a vyvinula „dokonalou stravu“. Po dlouhém vývoji je plán hubnutí, který zahájili ve Velké Británii v roce 1984, restriktivní formou stravy navržené tak, aby rychle přinesla překvapivé výsledky. Metoda hubnutí, která se původně nazývala Cambridgeova dieta, se od té doby změnila, a nyní je známá jako 1:1 Diet by Cambridge Weight Plan.

Jak Cambridge diet funguje?

Dieta zahrnuje konzumaci speciálně vyvinutých produktů pro nahrazení jídla, jako jsou tyčinky, nápoje, polévky, koktejly a další, při dodržení přísné velmi nízkokalorické stravy – tak nízké, že ve skutečnosti můžete dietu držet třeba jen 12 týdnů a budete vidět opravdové výsledky.

Tento typ diety byste ale měli opravdu držet pod dohledem výživového poradce, který vám bude pravidelně provádět profesionální měření, z nichž pozná, pokud bude „něco špatně“. Zároveň tak budete mít přehled o svých úspěších, a tím pádem se vám dieta bude lépe držet. U tohoto poradce si také budete jídla kupovat.

Je tato dieta opravdu efektivní?

V každém programu Cambridge Weight Plan existují čtyři fáze:

  • příprava,
  • úbytek hmotnosti,
  • stabilizace
  • dlouhodobé udržení hmotnosti.

Ačkoli většina lidí začíná prvním krokem, přidělený konzultant poradí, který krok je nejlepší začít.

První krok

Během prvního kroku plánu, známého jako „celkové nahrazení stravy“, konzumujete mezi 450 a 6OO kalorií denně ve formě tří nebo čtyř produktů na nahrazení jídla Cambridge Weight Plan. Jakmile je první fáze dokončena, vaše denní dávka kalorií se postupně zvyšuje, jak postupujete výše a začínáte znovu zavádět pomalu normální potraviny zpět do své stravy. Váš poradce vám určí, jak dlouho v jednotlivých krocích budete. Samozřejmě, pokud se nebudete cítit komfortně, můžete se domluvit na přechod do další fáze i dříve.

Vedlejší účinky Cambridge Diet

I když pozitivní výsledky dodržování cambridgeského plánu mohou zahrnovat podstatnou ztrátu hmotnosti, někteří lidé, kteří dietu vyzkoušeli, tvrdili, že utrpěli několik vedlejších účinků, jako je zapáchající dech a zácpa nebo průjem.

Kerensa Preedy-Houston z Cambridge Weight Plan (CWP) uvedla: „CWP je obecně velmi dobře snášena, ale u některých zákazníků se vyskytnou vedlejší účinky. Zaznamenali jsme například případy žlučových kamenů, ale měli bychom si uvědomit, že jimi mohou trpět i lidé s nadváhou nebo obezitou.

„Dna je další vedlejší účinek, který jsme zaznamenali. Je to proto, že když lidé ztrácejí váhu, zvyšuje se hladina kyseliny močové a také riziko dny.“

Co je důležité při této dietě dodržovat?

Nejdůležitější je neustále pít vodu. Ale opravdu jen čistou vodu, maximálně oslazenou Cambridge produkty, které má k dispozici váš poradce. Denně byste měli vypít minimálně 3 litry vody. Zároveň také svůj nový jídelníček doplňte o zelenou zeleninu, jako jsou salátové okurky, zelená paprika, špenát a další.

Od 2. kroku budete moci do svého jídelníčku přidat také maso, jako je kuřecí, krůtí a ryby. I bílkovina, jako je tvaroh, řecký bílý jogurt nebo light mozzarella jsou od druhého kroku povoleny. Samozřejmostí by měl být také pohyb, jelikož přijaté bílkoviny se vám budou vázat na svaly, které tak budou mít tendenci se jednodušeji budovat. A také musíte zcela vynechat jakýkoli alkohol po dobu celé diety!

Stačí tedy jen překonat první krok, vidět výsledky, a následně se pomalu, ale jistě, zařazovat zpět do svého jídelníčku. Vše chce ale trpělivost!

Zdroje: womanandhome

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu