Chcete se cítit mladší? Změňte svůj životní styl k lepšímu

Všimli jste si, že stárnutí je téma, o kterém se mluví víc a víc? Na trhu se objevilo nespočet produktů, které mají zabránit tomuto přírodnímu jevu. Pojďme se podívat na faktory, které dokážou vývoj oparu zmírnit.

Nevyhýbejte se aktivnímu životu

Pohyb na čerstvém vzduchu je to nejlepší, co můžete vašemu tělu dopřát. Zkuste si každý den vymezit čas alespoň na krátké procházky, skutečně to prospěje vašemu zdraví – taková procházka vám okysličí krev, zlepší náladu, pomůže zhubnout a zvýší vaši produktivitu.

Udržujte svou mysl stále aktivní

Stejně jako svaly, tak i mysl je potřeba pořádně zapojit. Místo lenošení a koukání na televizi se začtěte do dobré knihy, poohlédněte se po nějakém kurzu nebo se jen tak sami od sebe vzdělávejte. Cílem je udržet mysl co nejaktivnější, což zvýší sílu myšlení, kreativitu a aktivitu.

Buďte sociální

Víte, že Alzheimerova choroba a demence se více objevují u lidí, kteří se straní lidí a patří do skupiny samotářů? Obklopujte se s přáteli, pořádejte výlety, společné večeře. Dělejte věci, které vás baví, a které vás podvedou ke šťastnému životu.

Nezapomeňte se pořádně vyspat

V životě se vlivem pracovních záležitostí můžete dostat do situace, kdy si budete myslet, že nemáte čas na pořádný spánek, tudíž se o něj začnete ochuzovat. Abyste svému tělu ulevili a začali se cítit plni energie a svěží, měli byste pamatovat na to, že ideálně byste si pro spánek měli vyhradit 7 až 8 hodin denně. Během noci se totiž vaše buňky znovu obnovují a regenerují.

Pozor na stres

Stres patří mezi největší faktory, které způsobují stárnutí. Dlouhodobý stres může vyvolat dokonce zdravotní problémy, jako je například deprese, úzkost a únava – to vše může mít vliv na váš fyzický vzhled. Zkuste zachovávat klid ve stresových situacích, soustřeďte se na své myšlenky a zůstaňte pozitivní.

Bez ohledu na to, v jaké fázi života se nacházíte, provedením těchto změn ve svém životním stylu zajistíte, že si své mládí v sobě udržíte mnohem déle.

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu