Cítíte se ve stresu? Dopřejte si relax

Měli bychom si ho dopřávat denně, málokdo z nás to ale skutečně dělá. Řeč je o odpočinku, který je nezbytný pro obnovení fyzických i duševních sil. Denně se mu přitom stačí věnovat pouhých pár minut, třeba ve své nově zařízené relaxační zóně.

Relax má pozitivní vliv na zdraví

Připadáte si přehlceni povinnostmi, věčně nestíháte a nedostatek spánku doháníte o víkendu? Zvolněte a dopřejte svému tělu odpočinek. V opačném případě si koledujete o celou řadu zdravotních komplikací spojených se stresem. Vysoký krevní tlak, zažívací potíže, ale také psychické problémy – tomu všemu lze předejít, pokud si každý den na několik minut naordinujete nerušený relax.

Kde si vytvořit relaxační místo?

Pokud vám to dispozice bytu umožňuje, vyhraďte odpočinku celou jednu místnost. Snažte se ji zařídit střídmě – čím méně nábytku a dekorací, tím lépe. Pamatujte, že váš relaxační kout by v žádném případě neměl sloužit jako odkladiště nepotřebných věcí. Vaším cílem by mělo být vytvoření prostoru, ve kterém zapomenete na veškeré starosti a načerpáte novou energii.

Co když v bytě nemáte místa nazbyt? Ani tak nemusíte věšet hlavu – relaxační kout si vytvořte například v okenním výklenku nebo v rohu obývacího pokoje. Od zbytku místnosti ho můžete oddělit paravanem, květinovou stěnou nebo například knihovnou.

Pohodlí nade vše

Relaxační místo si zařiďte podle svých vlastních představ a potřeb. Snad v žádném relaxačním koutě by ale nemělo chybět pohodlné křeslo. Mezi ta nejoblíbenější patří klasické ušáky a houpací křesla, které lze doplnit taburetem na podložení nohou. V interiéru se však bude vyjímat také elegantní sofa, moderní závěsné křeslo nebo rozkládací křeslo, na které si můžete pohodlně lehnout.

Pokud si nevíte rady s výběrem toho pravého, prohlédněte si širokou nabídku křesel na Heurece. Produkty si seřaďte podle oblíbenosti nebo ceny a nezapomeňte si přečíst recenze a hodnocení ověřených uživatelů.

Dekorace a osvětlení prostor zútulní

Pro zútulnění umístěte do odpočinkové zóny několik vhodně zvolených dekorací. Skvěle vám poslouží ozdobné polštářky, vlněné plédy a deky, tkané koberečky nebo například vystavené fotky. Nepodceňte ani výběr osvětlení – stropní svítidlo doplňte stojací lampou s volitelnou intenzitou světla a nebojte se ani svíček, které vykouzlí hřejivou atmosféru.

Obklopte se harmonickými barvami

O barvách se ví, že mají na lidskou psychiku velký vliv. Obklopte se proto takovými barvami, které působí harmonicky a navozují pocit klidu a pohody. Ideální volbou jsou světlé odstíny modré, růžové a fialové barvy, které lze mezi sebou snadno kombinovat. Naopak se vyhněte příliš sytým a tmavým odstínům, ty totiž působí agresivně a nedovolí vám uvolněně relaxovat.

Autor: Katka Procházková
zavřít reklamu