Co mohou konkrétní sny prozrazovat o vašem mentálním zdraví?

Snít můžeme téměř o čemkoli, a to jak v noci, tak ve dne. Nechme teď ale stranou denní snění a věnujme se snům, které se nám zdají během spánku. Už se vám někdy zdálo, nebo se vám dokonce pravidelně zdá o tornádu? Probuzení z takovéhoto snu je často poněkud stresující.

Veďte si snový deník

Pokud chcete zjistit, co sen o tornádu může naznačovat, vyplatí se vzít si na pomoci papír a tužku, případně telefon, do kterého si zaznamenáte co nejvíce podrobností, které si ze snu pamatujete, a také vaše pocity. To vám může pomoci odpovědět na otázku, co sny o tornádu znamenají a proč se vám stále zdají. Na snech je zajímavé to, že často nabízejí pohled do našeho podvědomí, upozorňují nás na problémy a řešení, které jsou v bdělém stavu potlačeny a skryty. Tím, že si je zapíšete, vám sny ukážou problémy, které ignorujete, a mohou vám umožnit a představit si možná řešení. Co může znamenat sen o tornádu?

Cítíte potřebu něco změnit

Vzhledem k tomu, že tornáda ničí vše, s čím přijdou do styku, obecně se má za to, že sny o nich mohou představovat vaši nepřiznanou touhu vytyčit si novou cestu. Pokud jste v bdělém životě spíše bojácní a stydliví, může tornádo ve snu „strhnout struktury“, které vás brzdí. Jakmile si to uvědomíte, možná začnete chápat, že je výhodné vystoupit ze své současné komfortní zóny, třeba tím, že řeknete svůj názor, provedete změnu nebo se postavíte sami za sebe.

zdroj: pixabay.com

Jste ve stresu kvůli důležitému rozhodnutí

Dalším možným výkladem může být způsob, jakým tornáda a destrukce souvisejí s rozhodováním. Možná přemýšlíte o tom, že se přestěhujete a najednou se vám jedné noci zdá o tornádu, které se prohání jedním potenciálním městem, o němž přemýšlíte. To může být poselství, že stěhování pro vás bude obtížné, pokud se rozhodnete pro tuto destinaci.

Cítíte se mimo kontrolu

Tornáda také představují „vír emocí“, což dává smysl, protože se spirálovitě točí a krouží nepředvídatelným způsobem. V tomto případě je třeba zvážit, zda se ve svém životě necítíte vydáni na milost a nemilost vnější mocné síle neboli obraznému tornádu. Když si vedete snový deník, máte referenční bod, jak a kdy se tornáda ve vašich snech obvykle objevují. Po určité době si můžete všimnout nápadných spouštěčů. Může to být znamení, že si potřebujete stanovit lepší hranice, nebo se možná potřebujete doslova „odstranit“ z dané situace, aby vás to „nesmetlo“.

Máte skrytou úzkost

Sny o tornádu často signalizují též různé obavy, úzkost a stres nebo to, že se cítíte přetížení a mimo kontrolu, například když se vám něco vymkne z rukou. Tornáda jsou silné, ničivé síly, které mohou být spojeny s bouřlivými životními emocemi nebo s věcmi, kterých se obáváte. Pokud se vám stále zdají stresové sny, může to být znamení, že toto vnitřní emocionální rozrušení nebo zmatek nabírá na obrátkách, a že je třeba je co nejdříve řešit. Tehdy se může hodit i terapie.

Potřebujete v životě najít lepší rovnováhu

V neposlední řadě tornáda představují spojení mezi zemí a vzduchem. Pokud se vám tedy o nich stále zdá, zvažte, zda by vám neprospělo uvést svou mysl a ducha, reprezentované mraky,  a své tělo, reprezentované zemí, do zdravější rovnováhy. Přemýšlejte o tom, kde se bouře odehrává, a také o své roli v rámci snu. Jste již v tornádu, nebo se na něj díváte z dálky?

Zdroj: healthline.com, dreamstudies.org, pubmed.ncbi.nlm.nih.gov, ncbi.nlm.nih.gov

Autor: Martina Šťastná
zavřít reklamu