Dejte šanci přírodě. Naolejujte se od hlavy k patě

Zkoušíte čím dál dražší pleťové krémy a slibovaný výsledek je stejně v nedohlednu? Zkuste to bez chemie a vyzkoušejte některý z přírodních olejů. Je jich nepřeberné množství, lehce se aplikují a můžete je použít i jako skvělou vlasovou masku nebo místo tělového mléka.

Není olej jako olej

Stejně jako u klasické kosmetiky, i tady je důležitá kvalita. Olivový olej může být na vlasy úžasný, ale pokud sáhnete po nejlevnější kuchyňské variantě, neskončí to kýženým výsledkem lesklé hřívy. Jak teda vybírat? Volte:

  • chemicky neupravovaný olej
  • za studena lisovaný olej
  • olej podle typu a stavu své pleti

Královské postavení mezi přírodními oleji si již léta drží arganový olej. Tento marocký zázrak se hodí spíš pro majitelky suché pleti s potřebou velké hydratace. Obsahuje bohatě antioxidantů, a nemusíte se jej bát použít ani na vlasy. Další oleje vhodnou pro suchou pleť jsou např. jojobový, olivový nebo mandlový.

Oleje svědčí i mastné pleti. Pokud máte navíc problematickou pleť, určitě vám přijde vhod antibakteriální účinek levandulového nebo šípkového oleje.

Majitelka smíšené pleti neudělá krok vedle s hroznovým olejem, brutnákovým olejem a pupalkovým olejem.

Jak oleje používat?

Pokud chcete olej používat místo pleťového krému, není nic jednoduššího. Odeberte z lahvičky pár kapek (ideálně kapátkem, je-li v balení), rozehřejte olej v dlaních a pečlivě aplikujte na pleť. Pokud tak učiníte večer na vyčištěnou pleť, probudíte se s hedvábně hladkou tváři.

Vyzkoušejte přírodní olej i jako vlasové tonikum a dopřejte své vlasové pokožce olejovou masáž. Olej vetřete i do délek. Vlasy zabalte do ručníku a počkejte 10–20 minut, aby olej mohl působit. Čím delší dobu zábal na hlavě necháte, tím intenzivnější výživu vašim vlasům dopřejete. Po ukončení doby působení nezapomeňte olej důkladně opláchnout.

Náš tip na konec – většina olejů může nahradit i váš odličovač. Naneste olej na vatičku a sledujte, jak snadno jde řasenka dolů!

 

 

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu