Dětská lékárnička je nezbytnou součástí domácnosti s dětmi

Lékárničku je důležité mít doma, aby v případě nouze nikdo nemusel utíkat do obchodu a ztrácet drahocenný čas na dokupování. Jde přeci o zdraví vašeho dítěte, toho nejcennějšího, co doma máte.

Proč koupit dětskou lékárničku?

Existuje mnoho běžných stavů a ​​onemocnění, s nimiž se mohou novorozenci a starší děti setkat během prvního roku, včetně plynatosti, ucpaného nosu, horečky a bolesti zubů, ve kterých se může hodit lékárnička.

I když si můžete sestavit svoji vlastní lékárničku z několika předmětů, které již doma máte, mnoho z těchto produktů nemusí být vhodné pro použití kojencem. Naštěstí na trhu existuje několik lékárniček, které jsou vyrobeny speciálně pro kojence a přicházejí se vším, co potřebujete k péči o své dítě v nejrůznějších případech.

Novorozenecká lékárnička by měla obsahovat následující:

 • rektální teploměr (čím rychlejší odezva, tím lepší),
 • nůžky na nehty,
 • gázové polštářky nebo bavlněné kuličky,
 • solné kapky,
 • nosní aspirátor.

Lékárnička pro starší kojence se bude trochu lišit, takže byste měli odpovídajícím způsobem aktualizovat obsah své lékárničky, jakmile vaše dítě dosáhne 6 měsíců.

Tato lékárnička by měla také obsahovat:

 • acetaminofen nebo ibuprofen na horečky nebo bolest,
 • perorální difenhydramin (Benedryl) pro alergické reakce,
 • obvazy,
 • alkoholové ubrousky a dezinfekční prostředek na ruce,
 • antibiotickou mast,
 • gáza, páska a nůžky,
 • rukavice.

Co dalšího je dobré mít v lékárničce?

Další užitečnou položkou, kterou si můžete uložit s lékárničkou, je seznam důležitých informací. Seznam může obsahovat podrobnosti o všech alergiích a seznam kontaktů v případě nouze. Seznam nouzových kontaktů může obsahovat čísla, jako je vaše telefonní číslo, popřípadě čísla vašeho partnera, ordinace lékaře, školka vašeho dítěte, v zásadě všechna čísla, která mohou být v případě nouze potřebná.

Než pouhé ponechání věcí první pomoci volně v koupelnové skříni, je lepší mít je v krabičce první pomoci, abyste měli kompletní lékárničku. Když budete mít lékárničku v jedné taštičce, bude to mnohem jednodušší. Pokud je vaše dítě nemocné nebo má nehodu, protože snadno najdete to, co potřebujete.

Někteří lidé rádi mají ve své lékárničce seznam obsahu, aby mohli zkontrolovat, zda mají vše, co potřebují, a nic jim nechybí. Vytvoření seznamu obsahu usnadňuje udržování vaší lékárničky vždy dobře zásobené a připravené.

Bezpečnost především

Pokud máte podezření, že vaše dítě může být nemocné, je vždy nejlepší zavolat do ordinace pediatra a probrat příznaky po telefonu, abyste zjistili, zda ho můžete ošetřit sami. Pokud má vaše dítě z nějakého důvodu rektální teplotu vyšší než 38 ° C, měli byste ho přivést k lékaři.

Z bezpečnostních důvodů je navíc nejlepší nedávat obvaz mladému dítěti, které jej může snadno sundat a vložit do úst, protože to představuje nebezpečí udušení. Pokud musíte použít obvaz, ujistěte se, že je umístěn v oblasti, na kterou vaše dítě nedosáhne, a co nejdříve ji odstraňte.

Kde svou lékárničku skladovat?

Mnoho lidí jednoduše má lékárničku ve své koupelnové skříňce. Mnoho věcí, které ukládáte do lékárničky, byste však měli uchovávat na chladném a suchém místě. Vlhkost a pára z koupelny znamenají, že to není ideální místo pro uchování lékárničky pro vaše dítě.

Souprava první pomoci vašeho dítěte by měla být uložena někde v chladu a suchu a bezpečně mimo dosah a dohled dětí. Vysoká skříňka nabízí dobré řešení, jen se ujistěte, že ostatní dospělí ve vaší domácnosti vědí, kam jste ji umístili, aby ji mohli snadno najít, pokud ji budou potřebovat. Čas od času zkontrolujte položky, jako jsou léky, abyste se ujistili, že překročily dobu expirace.

Pokud máte obavy o zdraví svého dítěte, vždy vyhledejte lékařskou pomoc.

Zdroj: Healtline

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu