Dvouletá holčička měla rakovinu vaječníků. Jak léčba dopadla?

Každý rodič těžce nese, když jeho dítě onemocní. Bohužel, malá holčička „Kinni“, celým jménem McKenna Shea Xydias, svůj život nezačala moc šťastně. Lékaři u ní objevili rakovinu vaječníků. Po náročné léčbě se však holčička zcela uzdravila.

Diagnóza překvapila nejenom rodiče, ale také samotné lékaře

Kinni bojovala s velmi vzácnou rakovinou vaječníků zvanou tumor zárodečných buněk. Její rodiče byli šokováni, když se dozvěděli o diagnóze. Otec holčičky prohlásil, že ví, že se u žen rakovina tohoto typu může objevit, ale nenapadlo ho, že může postihnout i batole.

Matka si stála za svým, udělala dobře

Rodiče svou malou holčičku odvezli do nemocnice poté, co dostala horečku a nafouklo se jí bříško. Lékaři rodinu ujistili, že Kinni trpí plynatostí. Její matce se to však nezdálo a naléhala na lékaře, aby provedli testy. Výsledky ukázaly, že dívenka má na pravém vaječníku 14centimetrový nádor, který obklopovaly další rakovinné nádory poblíž jater a břišní dutiny.

Holčičku čekala léčba, kterou zvládla

Lékař rodině vysvětlil, že zrovna nádory zárodečných buněk jsou nejčastější rakovinou pohlavních orgánů dětí. Jsou to nádory, které začínají v buňkách, co byly na počátku vývoje zakrnělé, ale později by se měly stát normální součástí reprodukčních orgánů dítěte. Jsou vzácné a existuje několik typů, ale všechny jsou léčeny stejným způsobem. Obvykle se postižený nevyhne chirurgickému zákroku a chemoterapii.

Kinni podstoupila operaci, při které jí lékaři dokázali odstranit 90 % největšího tumoru a dalších rakovinných buněk, ale museli při tom odstranit i jeden vaječník a část tenkého střeva. Holčičku také čekala chemoterapie. Její příběh dopadl dobře, Kinni se naprosto uzdravila a nyní prožívá plnohodnotné dětství.

zdroj: Facebook/Fight With Kenni

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu