Elektrifikujte se! Moderní doba si žádá moderní řešení a tím je elektrokolo!

Milujete výlety na kole, ale s přibývajícími lety už se vám nešlape s takovou lehkostí, jako dříve? Je to pochopitelné! I naše tělo stárne a klouby již nezvládnou to, co dříve. Ale proč byste se měli svého koníčku vzdát? Do přírody můžete pořád s radostí vyrazit a kochat se okolím bez toho, aniž byste klouby a vazy nějak více namáhali. Nechápete, jak je to možné? Odpověď je zcela jednoduchá. Pořiďte si elektrokolo!

Zásah do peněženky

V dnešní době již není nic neobvyklého, že spousta starších lidí zvolila tuhle variantu a můžete je okolo sebe často vídat. Jenže – všechno má své pro a proti – takové elektrokolo není zrovna levná záležitost a jeho pořízení dokáže ve velké míře ovlivnit stav vašeho konta, nehledě na to, že někteří na něj musí dlouhou dobu šetřit.

Dá se tahle situace vůbec nějak jinak řešit? Jistě – postavte si elektrokolo sami doma! Nejdůležitější je se vybavit elektrifikační sadou, která je hlavním stavebním prvkem každého elektrokola. Každopádně, tímto to rozhodně nekončí. Důležitý je samotný akumulátor a ovládání. Tyhle prvky můžete dokoupit zvlášť a zařídit si tak elektrifikaci svého vlastního kola, které máte uskladněné klidně už i několik let.

Elektrokolo svépomocí?

Pokud si na tuhle přestavbu sami netroufáte, nevadí, každý mechanik si s tímto úkolem hravě poradí, záleží na nutnosti výměny dílů, které na kole jsou. Každopádně největší výhodou takových elektrokol je, že si jej můžete sestavit vlastně „na míru“ dle vašich potřeb a požadavků. Ale největší výhodou je samozřejmě již zmíněná finanční úspora, která jistě potěší každého z nás, kdo po elektrokole touží a spokojí se klidně i s „podomácku“ vyrobeným kusem.

Nicméně, elektrifikace kol není jediným krokem kupředu v naší „elektrické době“. Hojně oblíbená jsou i elektrická auta, která nám zase dokáží markantně ušetřit peníze za benzín či naftu a navíc ve velké míře šetří životní prostředí. Na jejich postavení svépomocí jsme ale ještě krátcí, proto raději. začněte s elektrokolem.

 

Autor: Karel Mareš
zavřít reklamu