Elektroléčba uleví i od výrazných bolestí. Vyzkoušejte různé druhy

Pokud vás trápí chronická bolest a konvenční léky neposkytují potřebnou úlevu, nabízí se léčba v podobě elektroterapie. Od dob starověkého Říma, kdy lékaři teprve poznávali sílu elektrických impulzů v oblasti zdraví, uběhla dlouhá doba. Nyní je nám známo hned několik druhů elektroléčby, které pomáhají ulevit od mnoha druhů bolestí.

K čemu se elektroléčba využívá?

Především nabízí řešení pro pacienty, kteří mají výraznější problémy se svalstvem, jako jsou například bolestivé a dlouhotrvající křeče. V některých případech může pomoci jako doplňující léčba po operaci, dále jako stimul krevního oběhu v daném místě a hojí také závažnější poranění.

Výhodou této léčby je skutečnost, že dokáže potřebné místo stimulovat přes kůži a svaly. Dostává se tak přímo k nervu, kde může zasáhnout a díky elektrickým impulzům ulevit od bolesti.

Bezbolestná léčba

Stroje při elektroléčbě vysílají signály o tak vysoké frekvenci, že je ani nepocítíte. Vlny procházejí přes povrch kůže a při použití správných metod a náčiní by měla být léčba bezbolestná. Před zahájením léčby se vždy poraďte s fyzioterapeutem, jelikož u některých jedinců, jako jsou například těhotné ženy, není léčba vhodná. Opakování závisí vždy na závažnosti poranění.

Elektroléčba TENS

Jednou z velmi známých metod je také elektroléčba zvaná jako TENS. Britská vládní organizace National Health Service ji popisuje jako elektrické impulzy, které jsou vysílány skrze přístroje do těla, aby zde byly stimulovány potřebné nervy. Jako hlavní výhodu popisuje National Health Service neinvazivní proces této léčby. Zatímco léky na tlumení bolesti mohou mít řadu vedlejších účinků, elektroléčba zasahuje jen potřebné místo a nezasahuje do dalších procesů v těle.

Tato léčba je podle odborných studií jednou z nejvíce prospěšných metod, jak se zbavit chronické bolesti zad, která může mít mnoho příčin.

Další druhy elektroléčby

Mezi další druhy elektroléčby lze zařadit galvanizaci, Träbertovy proudy, interferenční proudy nebo například diadynamické proudy. O tom, jaká elektroléčba je vhodná právě pro vás, rozhodne vždy lékař. Neváhejte proto při chronických bolestech zvážit kromě léků také tuto možnost a probrat ji se svým lékařem.

Zdroj: NHS.uk, NCBI.nlm.nih.gov

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu