Elixír mládí to sice není, ale známe bylinky, které vás dokážou úspěšně omladit!

Přidat na Seznam.cz

Stres je jedním ze základních faktorů, které způsobují stárnutí a nemoci. Bylinkám, které dopady stresu mírní, se říká „adaptogeny“. Některé bylinky zkrátka dokážou zvyšovat odolnost těla vůči zátěži fyzické i psychické, a naopak snižují nepříznivé dopady způsobené vnějšími škodlivými vlivy.


Ženšen jako ochrana před vnějšími škodlivinami

Pro snížení negativních vlivů prostředí a boj se stresem se nejčastěji používají extrakty z kořene ženšenu. Ten zlepšuje koncentraci, paměť, podporuje duševní pracovní výkonnost a dodává životní elán.

Výrazně zpomaluje stárnutí tkání a stimuluje imunitní funkce. Používá se i při mírnění depresí či strachu.

Posilující kustovnice

Jako omlazující prostředek používají kustovnici zejména východní národy. Plody kustovnice posilují organismus, jsou vhodné pro těžce pracující, oslabené nemocí a starší lidi. Umí snižovatkrevní tlak a hladinu cukru i cholesterolu v krvi. Zároveň má kustovnice antioxidační účinky, zpomaluje stárnutí kůže i celého těla. Také harmonizuje a posiluje játra, stimuluje tvorbu bílých i červených krvinek, upravuje krevní tlak a podporuje trávení i činnost střev.

Rozhodně silná rozchodnice

Také tato bylinka působí jako adaptogen a chrání organismus proti důsledkům stresu. Předčí dokonce i bájný ženšen! Rozchodnice zlepšuje a urychluje zotavování se po těžkých chorobách a chirurgických zákrocích. Dokáže též odstranit únavu, stimuluje imunitní systém, zlepšuje paměť, zklidňuje předráždění a tlumí psychogenní bolest hlavy.

Říká se, že kdo chce zůstat mladý, měl by být v klidu a mít také kvalitní sex.

Pro ženy jeřáb ptačí

K mladosti přispívá podporou lepšího sexuálního života, ovlivňuje totiž hormonální rovnováhu. Též podporuje normální menstruační cyklus a plodnost a pomáhá při klimakterických potížích. Bylinka se používá také jako antirevmatikum, umí vyplavovat močový písek a drobné kaménky a pomáhá ledvinám při jejich snížené funkci. Podporuje vylučování  žluče, a tím podporuje trávení.

Pro muže kotvičník

Bylinka se doporučuje zejména po těžkých nemocech nebo fyzické námaze. Je jedním z nejčastěji využívaných přírodních prostředků pro posílení potence a libida, zvyšuje totiž hladinu testosteronu až o 30%!

použití ale najde kotvičník i u žen, mírní příznaky klimakteria, pozitivně ovlivňuje fyziologickou funkci ledvin a močových cest.

Bylinky v sobě ukrývají skutečně silné léčivé, posilující i preventivně působící schopnosti. Pokud stále věříte víc produktům z lékáren, co pro jednou vyzkoušet dary přírody, a to například při procesu mládnutí! Držíme vám palce, ať zůstáváte stále mladí fyzicky, ale hlavně duševně.

Autor: Michaela R.

#kvíz Vyhodnocení |

👌 Skvěle! Všechny odpovědi máte správně.

Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat

Články pro Vás

Potvrzuji, že odesláním tohoto formuláře vyjadřuji svůj souhlas s Všeobecnými smluvními podmínkami a beru na vědomí tyto Zásady zpracování osobních údajů společnosti VARIETY STYLE s.r.o.