Fakta o cvičení, která vás nakopnou k aktivnímu stylu života. I 10 minut tréninku má smysl

Cvičení je jednou z nejlepších věcí, které svému tělu můžete dopřát. Pomáhá udržovat nejen hezkou postavu, ale také uvolňuje tělo a mysl, což udržuje stres a úzkost pod kontrolou. Prozradíme vám několik pravd o cvičení, díky kterým si fyzickou aktivitu zamilujete nebo se o ni alespoň pokusíte.

Pravidlo 10 minut: I když se to může zdát jako bezvýznamné, i deset minut cvičení denně vás udrží fit a ve formě. Teď už se nemůžete vymlouvat na čas.

Cvičení řídí chuť k jídlu: Existuje mýtus, který tvrdí, že pravidelné cvičení způsobuje to, že člověk začne více jíst. To ovšem není vůbec pravda. Právě naopak, cvičení s vysokou intenzitou ve skutečnosti snižuje chuť k jídlu!

Klíčem je svižná chůze: Pomalá chůze nikdy nebyla považována za formu cvičení, ovšem svižnou chůzi už do svého cvičebního plánu zařadit můžete. Pamatujte, že cvičení je efektivní tehdy, když se skutečně zapotíte. Při svižné chůzi spálíte tolik kalorií, jako při joggingu.

Pitná voda je důležitá: Je obecně známo, že pitná voda je pro lidské tělo nezbytná. Věděli jste však, že voda dokáže ovlivnit i schopnost cvičení? Pokud cvičíte v dehydrovaném stavu, vystavujete se nejenom riziku zranění, ale také omezujete výkon. Dokonce jen dvouprocentní pokles hladiny tekutin ve vašem těle může ovlivnit výkon vašeho cvičení až o 25 procent.

Plavání je mnohem lepší než běh: Pokud vyhledáváte kardio cvičení kombinované se silovým tréninkem současně, nemůže být lepší cvičení než plavání. Takže, pokud se chcete zbavit nadváhy a vybudovat si štíhlou postavu, plavání je mnohem lepší než běh.

Díky cvičení vyšší pracovní pozice: Víte, že pravidelným cvičením se můžete dostat na vyšší pracovní post? Po ukončení tréninku s vysokou intenzitou dojde k uvolnění enzymů, které zlepšují náladu, takže jsou mimořádně prospěšné pro duševní zdraví. To vám posílí sebevědomí, které vám může pomoci při získávání vysněné práce.

Cvičení je nejlepší prevencí proti nemocím

Cvičení zabraňuje kocovině: Člověk je připraven vyzkoušet snad všechno, jen aby se zbavit té nepříjemné bolesti hlavy, která se vyskytne při kocovině. Na trhu je spousta potravinových doplňků a léků, které s kocovinou pomáhají, ale není nic lepšího než ji ze sebe pořádně vypotit. Takže vzhůru do intenzivního cvičení, při kterém jedno triko nezůstane suché.

Lepší sexuální život: Už víme, že aktivní pohyb a pravidelné tréninky přináší spoustu výhod, ale většina lidí si neuvědomuje, že cvičení také posouvá sexuální život o něco výše. Při pečlivém dodržení harmonogramu cvičení si nejenom vypracujete postavu a budete se cítit silnější, ale budete mít i větší chuť na sex a také se zlepší vaše fyzická výdrž.

Někdy pomůže kofein: Jakmile se pustíme do pravidelných tréninků, budeme chtít naše výkony něčím popohnat. Mnoho fitness trenérů vám místo různých potravinových doplňků doporučí kávu. Proč? Kofein obsažený v kávě je přírodní stimulant a je považován za jednu z nejbezpečnějších alternativ, které mohou zvýšit výkon vašeho tréninku.

Cvičením se zbavíte nespavosti: Nespavost je porucha, která dnes postihuje miliony lidí po celém světě. Skvělou zprávou pro nespavce je, že jí snadno můžete čelit pravidelným cvičením. Ovšem pozor, v pozdějších hodinách může mít nepříznivý účinek na vaše tělo a ve skutečnosti vám spánkový režim zhorší. Značka ideál – ráno je nejlepší se cvičením začít.

Cvičení zabraňuje cukrovce: Cvičení je skvělý způsob, jak zabránit inzulínové rezistenci, cukrovce typu 2 a dalším podobným zdravotním problémům. Jakýkoliv aktivní fyzický pohyb zlepšuje funkci inzulínu a také udržuje hladiny BG, lipidy pod kontrolou.

Věříme, že jsme vás alespoň trošku namotivovali k aktivnímu pohybu.

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu