Herečka Laura Prepon (40) se rozhodla sdílet svůj smutný příběh o ztrátě miminka

Lauře a jejímu muži Benu Fosterovi se v roce 2017 narodila zdravá dcera Ella. O rok později herečka ze seriálu Holky za mřížemi znovu otěhotněla. Bohužel, toto těhotenství nedopadlo moc dobře, o své dítě přišli.

To, co se manželé dozvěděli, je srazilo na kolena

„Museli jsme počkat do 16. týdne těhotenství, kdy mi lékař provedl sonograf. Jakmile se podíval na obrazovku, okamžitě jsem věděla, že není něco v pořádku. Náhle obvolal své kolegy gynekology, aby se za námi přišli. Řekli nám, že v mém břiše se odehrává stav zvaný cystický hygrom (abnormální vývoj lymfatického vaskulárního systému během embryonálního růstu),“ vzpomíná Laura.

Následoval echokardiogram, díky němuž byl stav potvrzen. Lékař jim vysvětlil, že ani mozek, ani kosti dítěte nerostou – dítě se nevyvíjí. Pro Lauru a jejího muže to byla velká rána, kterou završila poznámka, že těhotenství budou muset ukončit, protože je to pro Lauřino tělo velké riziko.

Lauřino těhotenství muselo být ukončeno

„Ben mě držel za ruku, ale ani to nedokázalo utěšit můj pláč. Nechtěla jsem o své dítě přijít, přála jsem si, abych mohla vrátit čas a slyšet pouze dobré zprávy,“ popisuje herečka. Bolest ze ztráty dítěte způsobila, že Laura trpěla úzkostnými stavy, které často maskovala bulimií (tou mimochodem trpěla od svých 15 let do 20 let).

„Vždyť jsem se zrovna dostala do druhého trimestru, nedokázala jsem pochopit, proč zrovna já si musím vyslechnout tuto hroznou zprávu. Cítila jsem jedno velké selhání. Moje tělo selhalo, nedokázalo odnosit mé miminko. Obávala jsem se, že právě tehdejší bulimie zapříčinila to, co se stalo, ale lékaři mě vyvedli z mého přesvědčení.“

Obavy byly na místě

Laura se bála, že už nikdy nebude schopna otěhotnět, proces hojení trval dlouho. Se svými domněnkami se svěřila svému manželovi, ale ten ji ujistil, že jejich dcera Ella mít sourozence bude.

Když se Laura rozhodla o svůj příběh ztráty dítěte podělit s blízkými přáteli, byla ohromena reakcí. „Najednou mi začali vyprávět, jak si někteří prošli něčím podobným – a tehdy jsem si uvědomila, že v tom nejsem sama.“

Herečka znovu otěhotněla, ovšem po celý čas žila ve strachu z předešlé události

Manželé se svého dalšího dítěte dočkali. Minulý rok zjistili, že je Laura opět těhotná. „Bylo to opět tady, to krásné období, kdy se člověk těší na miminko. Jenže mezi mou radostí se objevoval i strach z toho, že se stane něco podobného jako minule,“ vysvětluje Laura.

Každý dvanáctý dospělý člověk trpí astmatem. Jak poznat astmatický záchvat?

Dnes už má malá Ella sourozence na světě. A tak nezbývá než popřát mamince a miminku hodně zdraví. Herečka také vydala svou knihu, ve které se můžete dočíst podrobnější pocity a úskalí v období těhotenství.

Autor: Lenka Svobodová
ZAVŘÍT