Hroznové víno: jak působí na vaše zdraví a postavu?

Někdo akceptuje hroznové víno jen a pouze v tekuté formě, kdy se z něj vyrobí příjemný vinný mok, který lze popíjet takřka kdekoliv. Jiní si zase potrpí na to, aby ve své domácnosti měli vždy dobré a chutné hroznové víno. A víte, že děláte dobře? Nejen, že vám chutná, ale je také skvělé nejen pro vás, ale také pro vaše zdraví. Umí dobře působit například na vaši štíhlou linii a třeba také podpoří sexuální apetit. Hroznové víno toho umí spoustu. Obáváte se jej konzumovat při hubnutí? Má podle vás vysoký obsah cukru? I tak umí pomoci vašemu tělu!

Kde umí pomoci?

Hroznové víno je dobrým pomocníkem pro zlepšení vaší figury či udržení jejího dobrého stavu. Bobule červeného hroznového vína by si měli oblíbit všichni ve středním věku, protože umí dobře pomoci zvládnout změny, kterými lidské tělo prochází. Samozřejmě pozor, když denně sníte kopec hroznového vína, rozhodně vám to nezajistí krásnou štíhlou postavu. Je potřeba dodržovat vyvážený jídelníček, vyhnout se sladkostem, cvičit a dát si půl hrnku bobulí hroznového vína denně.

Kde dál pomáhá?

Dlouhodobá konzumace hroznového vína může pomoci snižovat krevní tlak a také hladinu cholesterolu. Také se o něm říká, že je dobrým pomocníkem při prevenci vzniku rakoviny. Co všechno obsahují bobule hroznového vína? Vitamín C, vitamíny skupiny B. Dále také železo, vápník, draslík, sodík, hořčík a další a další.

Nepřehlédněte: Zdravá kurkuma aneb jak si ulevit při jaterních problémech.

Jak hroznová vína konzumovat:

  • Ideálně čerstvé, tepelná úprava jim škodí a všechny užitečné látky mizí
  • Šokové zmrazení pomáhá prospěšným látkám, takže zmrazit jej klidně můžete
  • Slupku nevyhazujte, najdete v ní mnoho prospěšných látek, které tělu prospívají
  • Pozor na kovové nože, mohou ničit vitamíny v ovoci, což je škoda
  • Džusy z hroznového vína není zrovna pro zdraví dobrý, neobsahuje totiž flavonoidy, ale zato dost cukru a podobně.
Autor: Zuzana Žáková
ZAVŘÍT