Hubnutí a snídaně – co si připravit, aby to bylo chutné a zdravé?

Snídaně je základem každého dne, bez ní to nejde. Nebo, jde, ale ten den pak nestojí skoro za nic. Všimněte si, že když si dáte na snídani buchtu, kupovaný koblih nebo něco podobného, máte hlad mnohem rychleji, než když si připravíte míchaná vejce, pečivo se salámem a sýrem, zdravou pomazánku a jiné varianty. Správná zdravá a také výživná a vydatná snídaně by měla obsahovat dostatek vlákniny, aby vám a vaše tělo zasytila. Bez diskuse je snídaně důležitá ve chvíli, kdy se snažíte držet dietu. Právě snídaně totiž ovlivňuje to, jak moc budete mít přes den hlad a i to, zda se vám večerní přejídání vyhne.

Snídat nebo nesnídat?

Rozhodně snídat. Snídat! Nejlepší je totiž najíst se do hodiny od doby, kdy se probudíte. Není nutno se jen nasnídat, ale také si dát dobrou a zdravou snídani. Ta by se měla skládat z dobrých sacharidů, dostatku vlákniny a bílkovin. Jak si takovou snídani připravit? Co si ke snídani dát, abyste pořád nejedli jedno a to samé? Zkuste některý z našich tipů!

Omeleta na mnoho způsobů

Omeleta nebo fritata, to je v podstatě jedno. Základem jsou vejce (pozor, ani s těmi to nepřehánějte) a můžete přidávat spoustu věcí. Jednou si ji udělat se šunkou, podruhé s kozím sýrem, další den můžete přidat rajčata, žampiony či další zeleninu. Přidejte si k omeletě celozrnné pečivo a také zeleninu a ideální snídaně je připravená.

Ovesná kaše

Zní to zvláštně? Připravte si ji doma, nekupujte ty, které vám sice usnadní práci, ale mají v sobě zbytečně mnoho sacharidů a zejména pak cukrů. Vločky smíchejte s trochou mléka, přidejte čerstvé ovoce, ohřejte a je hotovo. Můžete přidat trochu medu, pokud potřebujete sladší verzi.

Jogurt

Nejlepší variantou jsou řecké jogurty, ovšem jste-li na dietě, musíte si tyto druhy odpustit a zkusit jogurty, které nejsou na smetanových základech, které vás nejen zasytí, ale nedostanou do těla zbytečně moc tuku. Do takovéhoto jogurtu si můžete přidat ovoce podle vlastního uvážení. Ideální jsou maliny a jahody, na podzim můžete přidat jablko a k tomu trochu skořice. Špatné nejsou ani semínka či ořechy.

Nepřehlédněte: Kiah Twisselmanová zhubla jenom díky tomu, že své tělo začala mít ráda.

Pečivo s tvarohovou pomazánkou či šunkou

Ke snídani si můžete dát klasicky plátek celozrnného pečiva, šunku a sýr. Klasika, která se neomrzí. K tomu zelenina co hrdlo ráčí a je vymalováno. Chcete nahradit šunku a sýr pomazánkou? Zkuste tu tvarohovou, žervé nebo sardinkovou pomazánku v light verzi. K tomu zeleninu a máte opět další variantu ke snídani.

Autor: Zuzana Žáková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu