Ideální výbava pro vaši novou domácí posilovnu. Co v ní nesmí chybět?

Pokud se chystáte vytvořit si domácí tělocvičnu na malém prostoru, některé základní cvičební pomůcky nesmí chybět! Snadno je po cvičení uklidíte do skříně, ale efekt cvičení bude stejný jako při návštěvě posilovny. Některé pomůcky jsou vhodné pro posilování, jiné vám pomohou při protahování nebo při cvičení jógy. Vyberte si z našich návrhů ty, které jsou pro vás nejlépe vhodné a vrhněte se do cvičení!

Zátěžové pásky na zápěstí, švihadlo nebo odporové gumy

Barevné pásky připomínající hodinky mají hmotnost okolo ½ kilogramu. Použijte je při každém cvičení, aby pro vás bylo více intenzivní. Nastavitelné zátěžové švihadlo je také dobrý nápad. Jedna studie zjistila, že 10 minut skákání přes švihadlo se vyrovná 30 minutám joggingu. Nastavitelná švihadla můžete zatížit ½ kilovými závažími, která se umísťují do úchytek švihadla. Odporové gumy můžete použít pro zintenzivnění cvičení například během provádění dřepů nebo procházek na místě.

Posilovací pomůcky

Mezi nejlepší cvičební nástroje pro posilování jsou medicinbal nebo kettlebell. Medicinbal váží obvykle kolem 5 kilogramů a můžete ho zvedat nebo třeba házet, aby posílil vaši kondici. Kettlebell mívá tíhu od 3 do 10 kilogramů a je určený pro zvedání takzvané mrtvé váhy, respektive trénování mrtvých tahů.

Balanční pomůcky

Skvělou pomůckou pro procvičení celého těla je balanční míč. Prodávají se v různých velikostech a můžete ho použít pro jakékoli protahování. Navíc cvičení s balančním míčem zapojuje hluboko uložené svaly, které při běžném cvičení nezapojujete. Balanční podložky jsou určeny ke stejnému cvičení jako podložky pevné, můžete na nich provádět například výpady. Cvičební lavička je už více než 30 let základní pomůckou pro cvičení. Lze ji totiž použít pro mnohé typy cviků na různé svalové skupiny.

Cvičení jógy

Podložka na jógu je základem. Ať už procházíte jógové sekvence nebo provádíte relaxační cviky, tato tenká pěnová podložka vám rozhodně pomůže, abyste se vyhnuli tvrdým dopadům. Pěnový blok na cvičení jógy pomáhá při některých cvicích udržet správnou pozici těla. Můžete jej také umístit mezi stehna, tak se cviky stanou náročnější a účinnější. Jógový popruh je určen pro zintenzivnění protahovacích cvičení, kdy musíte překonávat odpor gumového popruhu.

Jestliže máte doma dost místa, určitě si pořiďte skládací běžecký pás! Cvičit budete v pohodlí domova, což je vhodné zejména pro ty, kdo nemají rádi společné tělocvičny a posilovny.

Autor: Martin Liška
zavřít reklamu