Jak správně používat exfoliační produkty?

Exfoliační přípravky odstraňují odumřelé buňky a zanechávají pleť mladší a jemnější. Při používání exfoliantů dochází k odlupování staré pokožky, proto je potřeba, abyste se ujistili, že tyto úkony neprovádíte příliš často. Poradíme vám několik tipů, které byste měli dodržovat při používání těchto produktů.

Správný exfoliační produkt

V dnešní době je na trhu spousta exfoliačních produktů a je velmi obtížné vybrat ten nejlepší. Musíte si koupit jeden, speciálně vyrobený pro pokožku těla a druhý pro vaši pleť. Lékárna, skutečně dobrá kosmetická poradkyně nebo dermatolog jsou pravděpodobně ti, kteří vám s výběrem pomohou.

Před nanesením exfoliačního produktu pokožku navlhčete. To umožní, aby se všechny přísady smíchaly, vytvořily pěnu a lépe s pokožkou pracovaly.

Provádějte kruhové pohyby

Provádějte malé kruhové pohyby, abyste zajistili, že nevynecháte žádné místo. Tímto způsobem si provádíte i malou masáž, která je neuvěřitelně prospěšná pro vaši tvář a tělo. Začněte tváří a postupně se propracujte až dolů ke kotníkům.

Pokud máte na některých místech tvrdou pokožku, zkuste použít houbu zvanou lufa. Seženete ji ve většině drogerií.

Pozor na citlivé oblasti

Při exfoliaci si dejte pozor na citlivé oblasti v okolí bikin, krku a obličeje. Tyto části mají tenkou pokožku, takže je nezbytné kroužit pomalu a velmi jemně. Větší tlak však vyvíjejte na kolenou, loktech a chodidlech, kde je kůže přirozeně silnější.

Všechno důkladně smyjte

Jakmile máte hotovo, nenechávejte směs na kůži moc dlouho a všechno důkladně smyjte pomocí vlažné až studené vody, aby došlo k uzavření pórů. Nejvhodnější na tuto proceduru je sprcha nebo vana.

Nakonec ihned po exfoliaci naneste na celé tělo krém, kterým utěsníte vlhkost a udržíte pokožku hydratovanou, vláčnou a zářivou.

Abyste docílili svěží a zdravé pokožky, exfoliační přípravky používejte jedenkrát, maximálně dvakrát do týdne, aby nedošlo k narušení kůže.

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu