Jak vám může prospět masáž prsou?

Někdo se jim vyhýbá, jiný si v nich libuje. Ano, na mysli máme masáže, které dokážou naše tělo zrelaxovat. Slyšeli jste už o masáži prsou? Právě ta může mít významné zdravotní přínosy. Jaké? To už vám představíme blíže v článku.

Zlepšuje funkci lymfatického systému

Masáž prsu může zlepšit krevní oběh a pomoci při detoxikaci těla. Prsa jsou totiž součástí lymfatického systému, který rozvádí po těle toxiny a nežádoucí látky. A protože mnoho žen má v lymfatické drenáži blokády (díky podprsenkám, nedostatečnému pohybu, a dokonce i jizvám), mohou masáže prsou tyto blokády vyčistit, a tělu pomoci se účinněji zbavit toxinů.

Napomáhá s tvorbou mateřského mléka

Masáže prsou nejenom, že zmírňují bolest při kojení nebo tvorbě mléka (hlavně v začátcích), ale díky nim se kvalita mléka zlepšuje (snižuje se množství sodíku) a dochází k odstranění možné zátky v mléčných žlázách.

Čtěte také: Díky mému ročnímu synovi jsem zjistila, že mám rakovinu prsu.

Masáže zbavují stresu

Stejně jako všechny jiné masáže, i tato nabízí příjemné pocity, protože během ní se do těla uvolňuje hormon oxytocin, jenž je známý svými účinky v podobě dobré nálady a spokojenosti.

Pomáhá uvolnit svaly

Cvičíte a obsahuje váš fyzický trénink cviky jako jsou kliky nebo vzpěry? Je víc než pravděpodobné, že po tomto cvičení prsa bolí nebo jsou více citlivá. Je to proto, že hlavní a vedlejší svaly hrudníku (často označované jako „pecs“) jsou umístěny pod prsními tkáněmi. Tyto svaly se mohou také přepínat vlivem každodenního stresu, cvičení, špatným držením těla nebo napnutými svaly na krku a zádech. Je tedy možné, že masáž prsu by mohla pomoci zmírnit tuto nadměrnou námahu a napětí v svalech.

Nepřehlédněte: Ačkoli se mužům nevyvíjejí prsa stejně jako ženám, jsou ze stejných buněk a stejné tkáně. A i oni mohou dostat rakovinu prsu.

Pokud během masáže cítíte bolest nebo se obáváte negativních vedlejších účinků, je vždy nejlepší svůj zdravotní stav konzultovat se svým lékařem. Celkově by však měl být celý zážitek relaxační a příjemný.

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu