Je to těžko uvěřitelné, ale obyčejná kočka vás ochrání před nemocemi i špatnými energiemi

Kočky jsou tajemní tvorové, kteří dokážou zklidnit myšlenky, léčit nemoci, a také čistí špatné energie a odhánějí zlé duchy. Máte-li kočku, máte ochranu.

Co věděli už starověcí Egypťané

Začneme Egyptskou knihou mrtvých, kde je kočka považována za přemožitele zlého hada Apopa, ale zároveň už tehdy byla považována za nositelku špatných znamení. V Egyptě byly kočky kultovním zvířetem, kočičí hlavu nosily i sochy bohyně Bastet, která byla ochranitelkou mateřství, lásky a plodnosti.

I jiné dávné civilizace považovaly kočky za nadpřirozené bytosti. Keltové také věřili v kočičí pozitivní sílu, ale kočky byly též symboly bitvy a smrti. Kočky se staly obětními zvířaty. Staří Řekové spojovali tato zvířata s bohem Dionýsem a jeho řáděním, příznivci se oblékali do kočičí podoby. V Thajsku se siamské kočky ocitly v roli strážkyň paláců a chrámů. Dokonce i křesťanství ve svém raném stadiu považovalo kočku za symbol plodnosti.

Léčba kočkou

Jen málo lidí ví, že kočky mají hluboký léčivý efekt na lidské tělo i duši. Kočičí teplo a bioenergetické vlastnosti dokáží ulevovat tělu nebo jeho částem, které potřebují prohřát. Pomoci dokáže kočka i s bolestmi. Jestliže vás bolí břicho a máte nablízku kočku, je velmi pravděpodobné, že si právě na vaše břicho lehne a vám se uleví. Jste-li v akutním stresu a srdce vám buší jako o závod, nedivte se, pokud se kočka bude snažit uvelebit právě na vašem hrudníku.

Kočka je tvor, který je napojený na své blízké a dokáže vycítit, že vás něco intenzivně trápí. Umí rozpoznat depresivní stavy, pak se kočka stává utěšitelkou. Tehdy dokáže i dát najevo city, něhu a empatii, přitulí se k vaší tváři, jako by vás chtěla hladit. Zvláštní, že? Většina lidí se domnívá, že kočky si žijí svým vlastním životem a domů se přijdou akorát tak napít mléka a trochu se pomazlit.

Jak na zlé duchy

Pohlédnete-li do kočičích očí, bude vám jasné, že tento zvláštní tvor má extrémně vyvinutý šestý smysl. A navíc skrývá tajemství, která nelze odhalit. Odpradávna se o nich říká, že se dokáží pohybovat ve světě živých i mrtvých. Mají v sobě tolik vnímavosti a energie, že dokážou odehnat zlé energie kolem vás.

A experti na kočky pro vás mají ještě jeden bonus – údajně lidem v jejich okolí prodlužují život… Pohodové a lenivé projevy přinášejí klid a harmonii, a pro ty, kdo nemohou v noci spát, si kočka jako noční tvor velmi ráda pohraje.

Kočky navíc svými smysly zachytí zvuky a vibrace, které člověk nemá šanci zachytit. Bylo dokázáno, že kočky svým chováním zachránily mnoho lidských životů, mohou například varovat před blížícím se zemětřesením.

Ať už věříte nebo ne, oproti psím mazlíčkům jsou kočky méně oceňované. Přitom jsou symbolem nadpřirozena, nezlomné energie a mystiky. A určitě dokáží o mnoho víc, než si dovedeme (a dovolíme) představit. A co vy, máte doma kočky?

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT