Jednoduché kardio cvičení. Cviky, které můžete provádět i doma

Pandemie nás na dlouhé dny uvěznila doma bez možnosti navštívit fitness centrum. Venku se můžeme věnovat běhu, rychlé chůzi nebo posilování na veřejných workout hřištích, ale to vše jen v případě, že je pěkné počasí. Jestliže je pro vás z nějakého důvodu komfortnější si zacvičit doma, vyzkoušejte těchto několik jednoduchých cviků, které vás na léto dostanou do formy.

Když bydlíte v rodinném domě

Jestliže pod vámi nebydlí sousedé, je nejvyšší čas vytáhnout švihadlo. Odstraňte z dosahu všechny předměty, které byste mohli poničit a pusťte se do toho. Přestože jste doma, nasaďte si pohodlnou sportovní obuv, abyste si nezpůsobili zranění. Pro začátek vám bude stačit skákání v krátkých intervalech, které budete postupně navyšovat časem, až se na to budete cítit. Skákejte na špičkách přibližně deset vteřin, a poté půl minuty odpočívejte.

Využijte všechny možnosti

Bydlíte v panelovém domě, v menším bytě, kde není prostor na cvičení? Využijte společných prostor v domu a rozhýbejte své tělo. K takovému účelu jsou ideální schody. Čím více se jich ve vašem domě nachází, tím lépe. Nasaďte sportovní boty a vyběhněte několikrát všechna patra. Uvidíte, že se zadýcháte a prokrví se vám tělo. Na některých schodech lze udělat dřep, výpad nebo klik, čímž si cvičení ještě zpestříte.

Zbavte se doma přebytečné energie

Není třeba boxovací pytel. Kickbox nebo box můžete provádět i bez něj. Najděte doma volnější prostor, zaujměte postoj a provádějte údery do prázdna. S každým úderem vyfoukněte a snažte se jej provádět intenzivně. Před takovým kardio cvičením je třeba se vždy rozcvičit, abyste si nezpůsobili zranění, ale pak stačí několik minut v kuse provádět kopy a údery a spálíte velké množství kalorií.

Vraťte se do dětských let

Děti se na hřišti baví mnoha pohybovými aktivitami. Vzpomeňte si na své dětství a vyhraďte si doma čas na angličáky, skákání panáka a podobné cviky, které vás při pravidelném opakování mohou dostat do formy. Takový způsob cvičení je ideální i pro maminky, které chtějí zhubnout a zároveň zabavit své děti.

Zdroj: Verywellfit.com

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu