Jsou vaše zuby tak zdravé, jak si myslíte?

Naše ústa mají mnoho různých povinností, ale ve srovnání se zbytkem těla s nimi zacházíme poměrně špatně. V našich ústech může být v daném okamžiku až 20 miliard mikrobů. Množství bakterií v je ohromující – a je důležité udržovat naše zuby a dásně čisté, abychom zabránili tomu, aby se bakterie proměnily v něco ošklivého.

Ale i když si každý den čistíte zuby a používáte dentální nit, znamená to, že jste bez kazů a špatného dechu? Rozhodně ne! Je životně důležité, abyste pravidelně chodili na prohlídky k zubaři. Jaké jsou nejčastější problémy, které se skrývají ve vašich ústech?

Bílý jazyk

Bílý jazyk obvykle znamená, že se na něm vyvinula spousta bakterií. Pokud jsou všechny tyto bakterie na vašem jazyku, můžete se vsadit, že jsou také po celých ústech! To je důvod, proč některé nitě a zubní kartáčky obsahují škrabky, které bakterie z jazyku odstraní.

Citlivost zubů

Pokud pocítíte bolest zubů při pití teplých nebo studených nápojů, můžete mít problém s citlivostí. Citlivé zuby jsou obvykle známkou toho, že se opotřebovávají. Může to být způsobeno vystavením vašeho zubu studeným a teplým nápojům.

Zápach z úst

Zápach z úst (také známý jako halitóza) může být varovným signálem onemocnění dásní. Ujistěte se, že si zuby čistíte správně a také správně používáte zubní nit, abyste se zbavili jídla mezi zuby. Zápach z úst se může objevit také kvůli žaludečním problémům.

Vypadnutý zub

Pokud jste nedávno ztratili zub, je důležité pochopit důsledky. Pro začátek jsou více ohroženy vaše dásně, což znamená vyšší pravděpodobnost šíření bakterií. Vypadnutý zub může také změnit tvar vašeho obličeje a váš skus by se mohl změnit kvůli chybějícímu zubu. Pořízení zubního implantátu je jedním z nejrychlejších způsobů, jak to napravit.

Čtěte také: Už jste slyšeli o novém zubním trendu, kdy si lidé své zuby upravují pilníkem na nehty?

Zaseknuté jídlo mezi zuby

Pokud zjistíte, že se neustále snažíte dostat ze zubu jídlo, ale pořád to nejde, může být ve vašich zubech skrytá dutina. Nezapomeňte to zmínit u svého zubaře a sdělte mu, kde to je, aby mohl podstoupit řádné vyšetření. Ujistěte se, že pravidelně používáte nit, abyste zabránili zhoršení.

Lidé mohou být na své zuby neuvěřitelně citliví. Někteří se bojí usmívat, jiní si velmi dobře uvědomují vůni svého dechu a další mohou mít obavy z chybějících zubů. Ať už je to jakkoli, důrazně doporučujeme navštívit zubaře, který provede řádnou kontrolu.

Zdroje: socialifestylemag.com | foto: unsplash

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu