Keep smiling! Dobrá mysl je půl zdraví

Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ZdravéRady.cz na hlavní stránku Seznam.cz
pozitivní myšlení (zdroj foto: freepik.com)

Nejde nám o to, za každou cenu propagovat americký způsob myšlení, pravdou ale je, že pokud se usmíváte, zlepšuje se automaticky i vaše vlastní nálada. O pozitivním myšlení už toho bylo také napsáno mnoho, a upřímně, jsou situace, kdy ho prostě praktikovat nejde nebo jen s velkými obtížemi. Ale určitě pomůže, pokud se člověk dívá na svět optimističtěji. Jak na to?


Každé ráno jste plni obav a srovnáváte se s ostatními?

Pokuste se domnělá negativa změnit v pozitiva! Stačí začít tím, že si pozitivní tvrzení budete opakovat, i když jim zpočátku nebudete úplně věřit. Ale čím častěji si je budete říkat, tím rychleji je vaše podvědomí přijme jako fakt.

  • Berte věci takové, jaké jsou.
  • Je důležité netrápit se věcmi, které stejně nemůžete změnit.
  • Dejte svému životu smysl.
Zvolte směr a najděte si cíl, pro který vám bude stát za to ráno vstát z postele! Nejlepší smysl života, který vás obohatí, najdete ve své práci, ve vztazích či zážitcích. Dobrým cílem je pomoc druhým.

Myslete na sebe

Přehodnoťte život tak, abyste nestáli za přáními a potřebami všech ostatních.

Uvědomte si!

  • Každé životní „zastavení“ znamená začít obrůstat mechem a zkostnatět.
  • Neodkládejte svůj život, naopak! A začněte hned. Učte se jazyky, začněte vyšívat, choďte na kurzy, přednášky, seznamujte se s novými lidmi. Jde to v každém věku.
  • Vychutnejte si opravdu důkladně každý kompliment, ocenění či pochvalu.
  • Nepřestávejte si vážit lidí okolo sebe, o které se můžete opřít a dejte jim to najevo. Vězte, že se vám to v mnohém a dobrém vrátí.

Smějte se!

Smích, pozitivní pohled na svět a pohoda, dokáží vytěsnit negativní náladu, která organismus ovlivňuje a oslabuje. Pokud trpí naše duše, jsme náchylnější k onemocnění. Výzkumy to potvrdily – pozitivní prožitky vedou ke zvýšené produkci protilátek a k posílení imunitního systému. Není to snadné, ale snažte si co nejvíce udržovat „dobrou mysl“ a cílevědomě se vyrovnávejte s negativními emocemi, jako je zloba, nenávist, žárlivost, ale i nadbytečný strach a úzkost.

Dobří politici o tom vědí své, proto zejména na amerických televizních obrazovkách vidíme samé rozesmáté tváře. Po nás, Čechy, je to trochu přehnané.

Ale význam úsměvu zůstává, jak to vyjádřil jeden známý spisovatel:  „Svět je zrcadlo. Mračte se do něj a bude se na vás mračit taky. Zasmějte se a bude vám veselým a laskavým společníkem.“

Jak se vám tento citát líbí?

Autor: Vlastimil V.
Přidat na Seznam.cz Přidejte si magazín ZdravéRady.cz na hlavní stránku Seznam.cz
Share on facebook
Sdílet na Facebooku
Share on twitter
Sdílet na Twitteru

Ještě jste nečetli

Mohlo by Vás zajímat