Kiah Twisselmanová zhubla jenom díky tomu, že své tělo začala mít ráda

Kiah Twisselman téměř celý svůj život bojovala s obezitou, věřila, že obézní je kvůli genetice – a že jí bylo dopřáno! Vyzkoušela mnoho diet, ale když zhubla, zanedlouho všechna kila nabrala zpět. Poté objevila něco, co jí skutečně pomohlo zhubnout – začala se mít ráda.

Její váha každým dnem stoupala

Dva roky zpět bydlela se svým snoubencem v Kentucky, kde pracovala jako ředitelka spotřebitelských záležitostí v Kentucky Beef Council. Právě tehdy dosáhla svého ostudného vrcholu, kdy se její váha dostala na neuvěřitelných 130 kilogramů.

Ačkoliv měla práci snů, ubíjela ji

V rámci svého povolání měla za úkol obhajovat zdravotní výhody hovězího masa, ovšem její vzhled nevypadal moc přesvědčivě. Velmi rychle si uvědomila, že se musí něco změnit. Její práce ji inspirovala k tomu, aby zvážila svůj pohled na hubnutí. 

„Musela jsem se postavit před skupinu registrovaných dietologů, skupinu ovlivňujících osob, skupinu učitelů – a musela jsem jim vyprávět o nutričních přínosech hovězího masa. A to mě tak znepokojovalo, protože jsem se cítila jako pokrytec, když jsem mluvila o úžasných výhodách hovězího masa, a přitom jsem vůbec nevypadala jako reklama na zdraví,“ vzpomíná Kiah.

Na dlouhou cestu ji nakopla Rachel Hollis

Když ji čekala konference, vzala si s sebou do letadla knížku, aby si tak zkrátila dlouhý let. Její autorkou byla Rachel Hollis, známá také jako motivační řečník. Kiah si ani v letadle nepřipadala dobře, protože se téměř nevešla do sedadla a potřebovala prodlužovací pás. „Když jsem se do knížky začetla, něco ve mně vzbudilo touhu po změně mého života. Chtěla jsem žít lepší a kvalitnější život, ne jenom o něm snít,“ říká Kiah.

Kiah neváhala a okamžitě začala Rachel Hollis sledovat na sociálních sítích. Také se rozhodla vyzkoušet její známé každodenní návyky, konkrétně „Five to thrive“ a rozhodla se, že bude po celých devadesát dnů cvičit.

Nepřehlédněte: Na kůži dívky se po nasazení nového léku objevily puchýře, které vedly k nutné hospitalizaci.

Na svou proměnu šla pomalu od začátku

Jakmile se vrátila ze své služební cesty, byla připravená převzít život do svých rukou. Probouzela se o hodinu dříve, cvičila alespoň 30 minut denně, pila přiměřené množství vody ke své váze a také se snažila držet intuitivního stravování. „Nechtěla jsem kompletně překopat svůj život, chtěla jsem na to jít krůček po krůčku, abych viděla, co se se mnou začne dít,“ říká.

Konečně se začala mít ráda

Za pouhých několik měsíců ztratila necelých 12 kilogramů, což ji podnítilo, aby ve svém plánu pokračovala. Proto si stanovila nový cíl – za pár dalších měsíců se chtěla zbavit 45 kilogramů. Pustila se do mnohem tvrdších tréninků, které našla na Youtube. „Dříve, když jsem dietu porušila a kila se ani nehnula, byla jsem na sebe naštvaná. Jenže v tomto případě to bylo jiné, viděla jsem výsledky. Začala jsem se mít ráda, a když přišla doba, kdy se moc nedařilo, spíše jsem se z toho poučila, než abych si nadávala,“ vysvětluje Kiah.

Kiah zhubla a změnila povolání

Během dalšího roku Kiah dosáhla svého cíle a ztratila necelých 50 kilogramů. Dnes se svým snoubencem žije na ranči v Kalifornii, který její rodina vlastní už celých sedm generací, živí se jako životní kouč a pomáhá lidem zhubnout. Její fyzická změna je velmi viditelná, ale největší změnu pociťuje v sobě samé, kdy se začala mít skutečně ráda.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Stop saying you’ll start over on Monday. I don’t care if you haven’t exercised in 5 years. I don’t care if you just got done binging a gallon of ice cream on the couch in one sitting. Making a mistake or taking a break doesn’t mean you have to turn around and start over. When we tell ourselves we’re going to start over, we’re making the false assumption that we’ll do it perfectly next time. We think that if we can’t do it flawlessly, then we shouldn’t do it at all. Stop self-sabotaging yourself with your BS all-or-nothing mentality. You get to decide, right now in this moment, to stand back up. You get to choose to learn from your failure and walk through it, only becoming stronger on the other side. This journey has been a long, imperfect one. I’ve given into food urges, I’ve missed workouts, I’ve gained weight just as fast as I’ve lost it. I fail all the freakin’ time. But I always choose to stand back up. Failure is guaranteed, standing back up is a choice. What will you choose for yourself? Size 20 👉🏻 Size 6

Příspěvek sdílený Kiah Twisselman – Coach Kiah (@kiah_twisselman), Kvě 15, 2020 v 10:42 PDT

Neuvěřitelná proměny mladé Kiah je svědectvím o posunu životní perspektivy. Kiah si šla za svou touhou zhubnout, ale po cestě ke svému snu objevila také tolik potřebnou sebelásku, kterou je potřeba neustále trénovat.

zdroj: Instagram/kiah_twisselman

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu