Kokosový olej by v domácnosti neměl chybět. Nabízí pozitivní účinky na zdraví

Rostlinné oleje jsou již po staletí využívány k posílení zdraví, ale i ke zlepšení stavu vlasů a pokožky. Kokosový olej je nyní dostupný v lékárnách, drogeriích, ale i běžných supermarketech. Vyplatí se pořídit domů alespoň jednu malou dózu, jelikož má v domácnosti všestranné využití. 

Náhrada kosmetických produktů

Zejména v péči o tělo je kokosový olej nenahraditelný. Díky němu totiž můžete provést celou svou běžnou denní hygienu. Ideální je k vyčištění zubů, jelikož zabraňuje vzniku zubního kazu, hodí se také jako maska na vlasy, místo hydratačního krému a při smíchání s dvěma lžičkami cukru také jako tělový peeling k odstranění odumřelých kožních buněk. Nebraňte se jeho využití také při podráždění pokožky, například při alergii nebo bodnutí hmyzem. Kokosový olej pokožku zklidňuje a hydratuje. 

Pokud se chcete v létě lépe opálit, namažte na vrstvu opalovacího krému rovnoměrně kokosový olej a vaše pokožka brzy chytne krásný bronzový nádech. 

Při pravidelné aplikaci na kůži léčí také hemoroidy, pomáhá v těhotenství udržet pokožku bez strií a dokáže také bojovat s kožními plísněmi v raném stádiu. 

Ideální pomocník v kuchyni

Připravujete si rádi palačinky, lívance nebo jiná sladká jídla? Kokosový olej je zdravým tukem, kterého na pánvi stačí málo a navíc tělu při konzumaci nabízí skvělé nutriční vlastnosti. Při pravidelné konzumaci podporuje rovnováhu hormonů, má antibakteriální, antivirové vlastnosti a skvěle podporuje imunitu. 

Pozitivní dopady na zdraví

Jedna lžička kokosového oleje za den dělá podle lékařů s tělem zázraky. Jeho složení totiž pomáhá využít větší množství vápníku a hořčíku ze stravy a funguje jako rychlý přísun energie, který se uvolňuje postupně a neukládá se do tuků. Vhodný je také pro pacienty, kteří trpí sníženou funkcí štítné žlázy, slabší imunitou nebo hormonální nerovnováhou. 

Zdroj: Wellenessmama.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu