Končíte s kouřením? Využijte přírodní pomocníky

Vykouřili jste poslední cigaretu a víte, že se chcete zlozvyku nadobro zbavit? Takový proces bohužel není jednoduchý hlavně kvůli nikotinu, kterého se bude tělo v prvních dnech dožadovat. Než zamíříte do lékárny pro žvýkačky, náplasti a další pomocníky, vyzkoušejte sílu východní medicíny. Ta totiž uznává hned několik přírodních produktů a metod, které vám proces výrazně usnadní.

Akupunktura a akupresura na prvním místě

Východní medicína řeší akupunkturou mnohé problémy. Lékaři jsou totiž přesvědčeni, že v těle neustále proudí energie. Jakmile je v některém místě zablokována, například vlivem zlozvyku, jako je kouření, mohou se objevit zdravotní obtíže. Pomocí malých jehliček, které jsou bezbolestně zasouvány přímo do kůže, dokáží profesionálové tělu pomoci a závislosti vás zbavit. Takové řešení ovšem není na jednu návštěvu a budete muset akupunkturu aplikovat pravidelně.

Jestliže vám jehly nahánějí hrůzu nebo si jen nedokážete představit, že vám je někdo píchá do těla, využít lze také obdobné metody, zvané akupresura. Jde vlastně o masáž, která stimuluje stejné body jako předchozí metoda, ovšem jen pomocí tlaku dlaní a prstů maséra.

Bylinkové čaje

Ideálními pomocníky jsou také bylinky, které najdete na každé louce. Třezalka tečkovaná nebo lobelka je vhodná pro přípravu čaje, který při pravidelném popíjení zklidňuje tělo a mírní projevy nervozity a chuti na cigaretu. Obdobně funguje také kvalitní zelený čaj, ovšem je nutné jej popíjet pravidelně. Připravte si na celý den konvici a konzumujte ho jak teplý, tak studený.

Hluboké dýchání

Když je tělo krátkodobě zásobováno větší mírou kyslíku, dochází v něm k ozdravným procesům. Takové tvrzení alespoň zastávají někteří mistři meditace a východní léčitelé. Doporučují, aby si pacient každý den našel několik minut, kdy bude v klidu hluboce dýchat. Nakonec stačí zadržet na několik vteřin dech a tělo už vše zařídí. U takového procesu někdy můžete cítit lehké mravenčení, které však brzy odezní a vy budete plní energie a bez chuti na cigaretu.

Zdroj: Healthline.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu