Kosmetické zákroky, kterým je nutné se vyhnout v těhotenství

Těhotenství je krásným obdobím, jež ovšem doprovázejí i některé těžkosti, které je třeba během několika měsíců překonat. Možná teprve nyní váháte, zdali si můžete zajít ke kadeřníkovi, odstranit nevhodné ochlupení nebo podstoupit jinou zkrášlující proceduru. Některé zákroky byste měla vynechat, jelikož mohou dítěti ublížit.

Vše není jen o jídelníčku

Kouření a alkohol jsou během požehnaného stavu tabu. Toxiny se ovšem do těla nedostávají jen touto cestou nebo společně s konzumovaným jídlem, ale také srze největší orgán našeho těla, totiž kůži. Ta může absorbovat při nevhodné volbě kosmetických prostředků velkou část škodlivých látek, které později ovlivní také vaše dítě.

Vše začíná už ve sprše

Než na svou kůži nanesete některý z kosmetických přípravků, zkontrolujte si jeho složení. Diethanolamin je látkou, která se nachází jak v šamponech, tak v mýdlech na obličej i tělo. I když je jeho povolená koncentrace ve výsledném produktu v řádu jen několika procent, stále se jedná o karcinogen, kterému je lepší se vyhýbat.

Obezřetné buďte také při používání antiperspirantů, které v sobě mnohdy nesou stopy chloridu hlinitého. Negativně v těle ovlivňuje proteiny a geny, a proto i na vaše dítě může působit výrazně toxicky.

Odstraňování chloupků

V těhotenství si můžete všimnout, že vám zhoustly výrazně vlasy. Bohužel stejně je na tom také ochlupení, kterého by se nejedna maminka ráda zbavila. Volte ovšem metody, které neobsahují chemikálie. Některé depilační krémy totiž ve složení zahrnují kyselinu thioglykolovou, která je pro kůži velmi agresivní a podobně se chová také ve chvíli, kdy proniká skrze kožní bariéru do těla.

Správný výběr dekorativní kosmetiky

Veškeré líčení může zahrnovat škodlivé látky známé jako parabeny, které slouží primárně k prodloužení trvanlivosti výrobku. Kromě těchto přísad v nich ale často naleznete také škodlivý formaldehyd, který je především nejčastěji zastoupen u laků na nehty, přípravcích na vlasy, jako jsou například i barvy a mnoha dalších. Nevábná vůně laků na nehty není jen tak, jelikož je za ní často zodpovědný toulen, který má na tělo podobně negativní účinky.

Zdroj: Parents.com

Autor: Tereza Málková
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu