Léčivé zázraky z přírody předčí výrobky farmaceutických firem

V současné době se roztrhl pytel s různými léčivými přípravky, které jsou vyrobeny z čistě přírodních surovin. To je, samozřejmě, dobře, chemie většina lidí dostává do těla až dost v podobě jídla či pití. Ale jak se co nejlépe vyznat v široké nabídce přírodních produktů?

Tradiční léčba versus léčba přírodní

Výsledky vědeckých výzkumů potvrdily, že mnoho rostlin má obrovskou léčivou hodnotu, o které věděli už naši prapředci. Nicméně mnozí vědci a lékaři stále nejsou ochotni vzít tento fakt na vědomí a upřednostňují syntetické léky. Naštěstí se lidé mohou sami rozhodnout, jakým způsobem se chtějí léčit. Nabídka přírodních produktů na trhu je opravdu široká, ale mezi nejúčinnější a nejoblíbenější patří výtažky z rostlin juka a vilkakora a ze sladkovodní řasy Spirulina.

Zázrak z pouště

Juka je stále zelená palma rostoucí v extrémních pouštních podmínkách, a to hlavně na jihu USA a v zemích Střední Ameriky. Obsahuje až 90% saponinů, které ve střevě spolu s cholesterolem tvoří nerozpustnou sloučeninu, čímž zabraňují jeho vstřebávání do krve. Dále juka odstraňuje z těla patologické usazeniny, zlepšuje filtraci ledvin, příznivě působí ve žlučových cestách, brání tělo před infekcemi a urychluje hojení ran. U lidí s fyzicky náročným zaměstnáním či u sportovců odstraňuje pocit únavy díky tomu, že ze svalů vyplavuje kyselinu mléčnou.

Kouzelná liána

Vilkakora je liánovitá rostlina pocházející z jihoamerické Amazonie. Tamější indiáni znají její zázračné léčivé účinky už od nepaměti. Moderní civilizace ji objevila až v posledních letech. Vilkakora obsahuje alkaloid izopteropodin, který dokáže aktivovat imunitní systém. Výtažky z vilkakory jsou účinné při zánětech, astmatu, pomohou v boji s opary, žaludečními vředy a především jsou schopny působit proti rakovině, protože zabraňují tvorbě novotvarů v těle. Přitom amazonští indiáni pravděpodobně o nádorových onemocněních nikdy neslyšeli.

Léčba řasou

Spirulina je sladkovodní řasa, která obsahuje snad všechny základní vitaminy, minerály a další živiny. Obsahuje velké množství fytonutrientů, které podporují funkce imunitního systému, zlepšují stav organismu a působí jako prevence mnoha onemocnění. Spirulina má navíc protivirové účinky, redukuje cholesterol, snižuje vysoký tlak, podporuje krvetvorbu, pomáhá detoxikovat ledviny, zlepšuje střevní mikroflóru a dokonce chrání buňky před radiací. Je ideálním podpůrným prostředkem pro lidi žijící v uspěchané době a pod velkým tlakem.

Blahodárné účinky výše uvedených rostlin předčí i tradiční léčbu bylinkami, i když i ony umí zatočit s kdejakým onemocněním. Vyzkoušejte doporučené rostlinné zázraky!

 

Autor: Michaela Richterová

Mohlo by Vás zajímat​

ZAVŘÍT