Léto se blíží ke konci. Víte, jak se zahřát během chladnějších dnů?

Sice pomalu, ale jistě se blíží zase to nepříjemné sychravé počasí, které nás nutí zůstávat doma a nejraději celý den z postele nevylézat. Během podzimu a zimy je člověk naprosto bez energie a hledá způsoby, jak se co nejrychleji zahřát. Inspirujte se radami, díky nimž nad studeným počasím vyzrajete.

Vklouzněte přímo do teplého

Tělo je obvykle nejteplejší hned po ránu, takže abyste si zpříjemnili začátek dne, oblečte si na sebe prádlo ze sušičky. Hned jak vstanete, zapněte rychlý program nebo si sušení nastavte na určitou noční dobu tak, abyste prádlo vytahovali ještě teplé.

Tělo spaluje více energie

Aby se nám tělesná teplota zvýšila, potřebuje naše tělo spalovat energii. Proto v chladném počasí zapomeňte na přísné diety a hladovky, snažte se jíst alespoň jedno teplé jídlo denně a do jídelníčku zařaďte různé druhy ovoce a zeleniny.

Ponožky i do postele

Je spousta lidí, které trápí ledové nohy. Proto noste ponožky, a to i tehdy, když jdete spát. Navíc teplé nohy signalizují mozku, že je čas na spánek.

Tělo potřebuje železo a vitamín B12

Bez dostatečného množství obou látek může dojít k anémii, což znamená, že má tělo málo červených krvinek, čímž dojde ke špatnému okysličování krve a ke klesání tělesné teploty.

Základem je vrstvení

Několik lehčích vrstev vás zahřeje lépe než jedna velká. Začněte s něčím tenkým, jako je termální prádlo, které odvádí vlhkost. Pak přidejte vrstvu izolační (svetr) a nakonec vrstvu poslední (lehčí větrovku).

Okořeňte si život

Všimli jste si, že když jíte něco extra pálivého, vyrazí vám na čele krůpěje potu? Je to proto, že kořeněné jídlo doslova zahřívá vaše tělo. Na tom není nic špatného, pokud však netrpíte žaludečními problémy, jako mohou být například vředy.

Mladá žena pracovala jako učitelka a byla zcela zdravá. Devicova choroba jí ale obrátila život naruby.

Nezapomínejte na fyzické aktivity

Ačkoliv chladné počasí přímo vybízí k tomu, abyste si zalezli pod peřinu, přemozte se a jděte na procházku nebo běhat. Pokud je venku příliš chladno, zajděte do fitka nebo si zacvičte doma. Cvičení vás nejenom zahřeje, ale také vás dostane do formy.

Pomohl vám článek, nebo už máte vlastní osvědčené rady a nápady, jak přečkat chladné období pěkně v teploučku?

Zdroj: autorský text

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu