Malá Angelina bojuje se vzácnou vrozenou vadou – jak se její život změnil během pandemie koronaviru?

Když byla maminka dnes čtyřleté Angeliny těhotná, lékaři ji ve 34. týdnu upozornili na to, že se plod nevyvíjí tak, jak má a dítě se narodí postižené. Dali jí týden na rozmyšlenou, zda chce těhotenství ukončit nebo si dítě ponechat, avšak s tím faktem, že nebude nikdy schopné chodit, mluvit a bude mít opožděný celkový vývoj. I přesto se rozhodla v těhotenství pokračovat a dnes toho rozhodně nelituje.

Dívenka na tom není tak zle, jak lékaři předpovídali

Angelina trpí vzácnou vrozenou vadou jménem Ageneze corpus callosum a těžkou vývojovou poruchou mikrocefalií. Přestože lékaři předpovídali Angelině zcela neplnohodnotný život, který nebude mít dlouhé trvání, všechno se v dobré obrátilo.

I když je vážně nemocná, snaží se chodit a s pomocí jí to jde, dokáže vnímat a hrát si s hračkami i svým starším bráškou a bojuje za každé vyřčené slovo stejně statečně, jako za všechno ostatní, co je pro jiné děti jejího věku běžné. Největší problémy jí dělá jídlo. Nedokáže téměř vůbec pozřít pevnou stravu a tak musí být krmena speciální výživou.

Covid narušil pravidelné terapie

Holčičce život usnadňují speciální terapie a cvičení, bez nich by nedělala takové pokroky. Je pro ni velmi důležité, aby pravidelně stimulovala mozek a rehabilitovala. Ovšem v době pandemie koronaviru se všechno změnilo. Omezené služby a všudypřítomný strach jejím rodičům přidělal mnoho starostí. Maminka měla strach jít nakoupit, protože pro Angelinu by nakažení koronavirem mohlo mít tragické následky.

Pravidelné terapie se také nemohly konat, všechno bylo náhle pozastaveno a jedinou možností bylo cvičit s dívenkou svépomocí doma, což nebylo, dostačují. Angelina zase ztrácela rovnováhu a nemohla chodit.

Teď už se zase všechno pomalu vrací k normálu a její rodiče doufají, že už jim nic nebude stát v cestě, aby Angelina mohla zase žít co nejvíce normálně.

zdroj: Facebook/Fierce Beautiful Angelina

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu