Masáže mají velmi blahodárné účinky. Víte jaké?

Přemýšlíte nad tím, že až skončí tahle koronavirová situace, zajdete si na pořádnou první masáž v životě? Rozhodně to udělejte. Nemusíte se ostýchat, jakmile jednou vyzkoušíte, nebudete chtít s masážemi přestat. Vysvětlíme vám proč.

Umožňuje vám si odpočinout

Během masáže budete pravděpodobně ležet na masážním lehátku obličejem vtisknutým do jeho otvoru, který zajistí, abyste krk měli stále rovný. Samozřejmě, záleží na typu masáže. Každopádně, přestaňte na chvíli myslet na své povinnosti, všechno, co v tuto chvíli musíte udělat, je, se uvolnit a masáž si užít.

Masáž pro správný oběh krve

Masáž podporuje proudění krve do svalů a pokožky a současně snižuje krevní tlak. Účinek masáže na oblasti vystavené celulitidě může být prospěšný pro vyhlazení pleti. Masáž může také pomoci zabránit křečovým žilám. Existují různé druhy masáží určených pro různé části těla, takže pokud máte chuť vyzkoušet více než jeden typ masáže, doporučujeme se poohlédnout po celodenních lázeňských a wellness nabídkách zahrnující víc jak dvě procedury.

Uvolňuje napětí ve svalech

Hluboká masáž tkání pomůže zmírnit svalové napětí. Jestliže vykonáváte tvrdou práci, při které zatěžujete pouze určitou část těla, vás terapeut ihned pozná, které svaly jsou přetěžovány a na tyto části se více zaměří. Vy pocítíte velkou úlevu, zvláště tehdy, pokud jste trpěli bolestmi a pnutím.

Masáže ulevují od stresu a napětí

Masáž může také pomoci snížit hladinu kortizolu – stresového hormonu v mozku. Kortizol je hormon, který zvyšuje krevní tlak a napětí v těle. Masáže těla zvyšují hladinu serotoninu a dopaminu, hormonů stabilizujících náladu ihned po masáži.

Masáže mají daleko více pozitivních dopadů na lidské tělo, jako další můžeme zmínit i fakt, že podporují imunitní systém díky zvyšujícímu se počtu bílých krvinek. Jak jste na tom vy? Chodíte na masáže?

Autor: Bára Králová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu