Matka dítěte byla obviněna z jeho zneužívání. Ukázalo se, že dítě trpí nemocí motýlích křídel

Melissa Jaquezová byla obviněna z toho, že svého dospívajícího syna zneužívá a týrá. Obvinění padla z toho důvodu, že jeho kůže vypadá jako by byla popálená. Lidé z okolí kontaktovali policii, která u Melissy zazvonila a obvinila ji, že své dítě pálí a týrá. Po tomto oznámení byla mladá maminka v šoku a nechápala, proč si to někdo myslí.

Syn obviněné ženy trpí velkými bolestmi

Marcos Jordan Burrola-Jaquez, osmnáctiletý chlapec z Wichity v Kansasu, trpí recesivní dystrofickou epidermolýzou bullosa neboli EB, což je vzácná genetická porucha pojivové tkáně, která způsobuje, že kůže je tak křehká, že jí i malé otření se o něco může způsobit poranění a puchýře. Děti s tímto onemocněním jsou označovány jako „děti motýlích křídel“, protože křehkost jejich kůže připomíná křídla motýla.

Kvůli své nemoci nemůže zažít to, co jeho vrstevníci

Marcosův stav způsobuje, že jeho kůže vypadá neustále popáleně a místy se objevují i puchýře. Kvůli bolestem nemůže ani chodit. Výsledkem je, že teenager musí často vynechávat školu, aby se se svým stavem vyrovnal. Každý den mu musí Melissa měnit obvazy, krmit ho a dávat mu léky, aby svou bolest zvládl.

Nepřehlédněte: Chlapec během pár hodin z plného zdraví ochrnul, pojišťovna potřebnou rehabilitaci zcela neuhradí.

Podle stránky GoFundMe se Marcosova rodina snaží získat dostatek peněz na to, aby jeho matka Melissa mohla opustit stávající zaměstnání a naplno se synovi věnovat. Navzdory jeho srdcervoucímu stavu je Marcos vděčný za veškerou pomoc, kterou dostává, a má pozitivní pohled na život.

zdroj: GoFundMe

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT