Matka dvou dětí žila tři roky se svými střevy mimo dutinu břišní

Psal se rok 2017, konkrétně 9. července – a Takeyiah Reavesová se se svými přáteli vydala na pravidelné páteční setkání. To ještě netušila, že tento večer se pro ni stane noční můrou. Ve dveřích nočního klubu v Newarku v New Jersey byla zasažena při náhodné přestřelce.

Zranění této ženy byla naprosto devastující

Jedna kulka zasáhla Takeyiah do pravé nohy a druhá do břicha. Ještě v sanitce jí lékaři zastavili krvácení z poraněné nohy, čímž končetinu zachránili. Poranění břicha bylo mnohem závažnější, kulka se roztříštila uvnitř Takeyiahina žaludku a způsobila tolik škod, že musela žít se střevy mimo břicho tři roky – střeva byla chráněna pouze dočasnými výstelkami z kůže jejich stehen.

Takeyiah si dost vytrpěla, šla z jedné operace na druhou

Tato žena podstoupila několik operací, po kterých jí zůstalo přes 50 jizev, jen proto, aby se napravil jeden jediný moment, který jí změnil život. Poslední operace byla velmi náročná, lékaři jí vrátili střeva zpátky do dutiny břišní a obnovili pupek, který byl výstřelem zničen.

Léčba zranění se podepsala také na psychickém zdraví

Událost změnila Takeyiah život nespočetnými způsoby. „Vypořádala jsem se s tolika překážkami, mezi které patřilo naučit se znovu chodit a mluvit. Dodnes nemohu jít příliš daleko ani rychle. Nemohu nést těžké věci ani stát příliš dlouho na nohách, také se rychle zadýchám. Těch potíží je skutečně mnoho,“ říká o svém zdraví.

Mamince dvou dětí byla také diagnostikována posttraumatická stresová porucha (PTSD). „Stále mám noční můry a nadměrně se potím. Mám strach, že při další operaci už nepřežiji. Pokaždé, když sedím u okna, se obávám toho, že odněkud přiletí další kulka,“ vypráví. Ovšem i přesto má spoustu plánů, které chce stůj, co stůj dokončit.

Zdroj: Instagram/Takieyah Reaves

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu