Mladá Američanka zemřela po porodu svého syna. Dalo se tomu během krize koronaviru zabránit?

Šestadvacetiletá Amber Rose Isaac zemřela v dubnu, když porodila své první dítě, syna Eliase. Její rodina si stojí za tím, že se tomu dalo zabránit. Podle nich ji lékaři nechali napospas jejím problémům i přesto, že je několikrát o svém stavu informovala.

Amber dodržovala přísná nařízení kvůli koronavirové pandemii

Podle jejího partnera, Bruce McIntyre III., si Amber všimla, že její hladina krevních destiček začala od února klesat. Bohužel, kvůli probíhající koronavirové pandemii nemohla svého lékaře navštívit osobně, i přesto, že už byla ve třetím trimestru. Místo toho s ním komunikovala přes aplikaci Zoom.

„Kdyby byla běloška, ještě by tu byla,“ zněla slova jejího přítele

Bruce McIntyre uvedl, že se snažila dovolat svému lékaři ze zdravotnického centra Montefiore v Bronxu, aby mu řekla o nízkých hladinách krevních destiček, ovšem tam ji ignorovali. Bruce si také stojí za tím, že kdyby byla běloška, chovali by se k ní mnohem lépe, jenomže Amber byla černoška z Portorika.

Lékaři okamžitě začali jednat, bylo už pozdě

Na konci dubna byla přijata do nemocnice, kde si lékaři uvědomili, že se u ní vyvinul syndrom HELLP, což je komplikace související s těhotenstvím, která může být fatální, pokud se včas nezačne léčit. Lékaři ženu okamžitě převezli na sál, aby provedli sekci. Ačkoliv se dítě podařilo zachránit, Amber bohužel nepřežila.

Čichání ke špinavým ponožkám se mu vymstilo, skončil v nemocnici s infekcí plic.

Zakladatelka a prezidentka National Birth Equity Collaborative, Dr. Joia Crear-Perry po tomto incidentu vyjádřila svůj názor: „Bohužel to, co vidím, je, že kvůli velké a zející díře v našem systému zdravotní péče zemřela další mladá černá žena, která se zachovala a udělala všechno přesně tak, jak se po ní žádalo, selhali odborníci.“

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu