Molární těhotenství: Nejkrásnější období života se mladé ženě proměnilo v boj o život

Říká se, že těhotenství ženy patří mezi nejkrásnější období života. O tom však nemůže mluvit Aliisa Rosenthalová, která musela řešit svůj závažný zdravotní stav namísto toho, aby si užívala vytouženého čekání na příchod nového člena rodiny. Vyskytly se u ní komplikace, které vedly ke vzniku rakoviny. Jaký je celý její příběh?

Vytoužené těhotenství sice přišlo, ale mělo vážné následky

Aliisa moc toužila po druhém dítěti. Podruhé otěhotněla, když její první dcera měla dva roky. Jenomže druhé těhotenství probíhalo úplně jinak než to první. Neustále trpěla extrémními nevolnostmi a místo toho, aby začala na váze přibírat, její hmotnost šla dolů. Nedokázala si vysvětlit, co se to s ní děje, ale jistá si byla tím, že je něco špatně.

Zpočátku ji nikdo nebral vážně

Několikrát se svými symptomy navštívila lékaře, který ji vždy uklidnil, že těhotenství probíhá tak, jak má. Jenomže ona si stála za svým a požadovala mnohem podrobnější vyšetření i ultrazvuk. Jaké bylo pro všechny překvapení, když ultrazvuk odhalil na její děloze tmavé skvrny, které se postupně zvětšovaly. Navíc i její těhotenský hormon hCG byl extrémně vysoký, což je pro tento stav typické.

Dítě nemělo šanci přežít, mrtvé bylo už při jeho nalezení v děloze

Lékaři začali ihned jednat. Vzhledem k vážnosti situace a tomu, že se plod nevyvíjel tak, jak měl, jí byl doporučen potrat, během kterého lékaři také odstranili i nádor vážící dvě kila. Lékař ve zprávě uvedl, že dítě zpočátku nemohli ani najít, bylo velmi malé.

Čtěte také: Mladá žena pracovala jako učitelka a byla zcela zdravá. Devicova choroba jí ale obrátila život naruby.

Jednoho dne Aliisii zavolal lékař, který jí potvrdil, že nádor byl zhoubný. Jenomže rakovinné buňky se rozšířily také do plic a jater – tam našli dalších 17 nádorů. Aliisia musela ihned podstoupit chemoterapii. Naštěstí, po absolvování čtyř cyklů chemoterapie svou léčbu úspěšně ukončila.

zdroj: abc7news, WikiSkripta, zdroj foto: abc7news

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu