Moringový olej není jenom na vlasy a pokožku, užít ho můžete i vnitřně

Moringový olej pochází ze semen stromu Moringa. Tyto stromy jsou extrémně bohaté na fytonutrienty a mohou mít velký dopad na vaše celkové zdraví.

Moringový olej je výjimečně díky svým zdravotním přínosům, zejména v péči o pleť a krásu. Jaké jsou jeho hlavní výhody?

Stárnutí

Tento olej bohatý na živiny je známý svými vlastnostmi v boji proti stárnutí. Pomáhá odstraňovat vrásky a brání také ochabnutí a únavě pokožky obličeje. Pokožce dodává antioxidanty, které zpomalují proces stárnutí a pomáhají omezovat aktivitu volných radikálů. Díky němu je pleť krásně prozářená.

Akné a černé tečky

Moringový olej je také známý pro své vynikající vlastnosti při léčbě akné. S pokožkou dokáže udělat zázraky, a dokonce ji zbaví černých teček.

Vyrážky, popáleniny a bodnutí hmyzem

Moringový olej má vynikající antiseptické a protizánětlivé účinky. Je skvělým pomocníkem při léčbě malých kožních ran, vyrážek, popálenin, a můžete ho použít i po bodnutí hmyzem.

Silné vlasy

Pravidelné používání tohoto oleje na vlasy vám může pomoci získat silnější a bohatší hřívu. Posiluje vlasy tím, že dodává důležité minerály a vitamíny do vlasových folikul.

Žádné lupy

Tím, že si olej jemně vmasírujete do pokožky hlavy a do vlhkých vlasů, docílíte toho, že dojde ke zvlhčení pokožky, čímž zabráníte tvorbě lupů.

Vitamín C

Moringový olej je bohatý na vitamín C. Jelikož je olej jedlý, můžete ho využít v kuchyni a posílit si tak imunitu.

Dodává energii

Olej ze stromu moringa je plný antioxidantů. Pomáhají vám získat potřebnou energii a udržují ve vás pocit svěžesti po celý den.

Lepší spánek

Trápí vás nespavost? Sáhněte po moringovém oleji, který je vynikajícím lékem pro lidi s nespavostí. Dokáže člověka navodit ke spánku a také pomáhá snižovat a regulovat krevní tlak.

Čtěte také: Přírodní antioxidant Yerba maté odstraňuje únavu, posiluje imunitu a potlačuje pocit hladu.

Chrání kosti, zklidňuje nervový systém

Velkou výhodou oleje moringa je, že vyživuje a chrání kosti. Také zklidňuje nervový systém a pomáhá s regulací cholesterolu v těle.

V článku jsme vám uvedli pouhý zlomek toho, co moringový olej dokáže provést s tělem. Už jste ho vyzkoušeli nebo o něm slyšíte poprvé?

Zdroj: stylecraze, Wikipedia | foto: pixabay

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu