Na vulvě ženy se vytvořily bolestivé a praskající puchýře

Mnoho žen se během svého života setkalo s různými nemocemi týkající se intimních míst, mezi ty nejčastější patří například kvasinková infekce, bradavice nebo vaginální suchost. Ovšem velmi nepříjemný stav postihl ženu, které se na jejích genitáliích objevily bolestivé puchýře.

Žena navštívila dva odborné lékaře, ani jeden nepoznal správnou diagnózu

Tato 46letá žena si začala všímat, že je její vulva červená a oteklá, kromě toho trpěla silným žlutým výtokem a nesnesitelnou bolestí při každém pohybu. Proto navštívila svého gynekologa, který jí diagnostikoval kvasinkovou infekci. Ovšem její stav se zhoršil, a tak se rozhodla navštívit ještě jednoho lékaře, jenž jí oznámil, že má folikulitidu, stav způsobený zanícenými kožními folikuly.

Její stav byl natolik vážný, že musela na pohotovost

Ani po dlouhých a bolestivých šesti měsících se stav ženy nezlepšil, naopak, zhoršil se, a proto se vydala na pohotovost. Tam se jí ujali dva lékaři – gynekolog a dermatolog. Nejdříve podstoupila testy na pohlavní choroby a virové a bakteriální infekce. Jakmile zjistili, že výsledky jsou negativní, lékaři si byli jisti, že se jedná o diagnózu pemphigus vulgaris, vzácné autoimunitní onemocnění způsobující nebezpečné a bolestivé puchýře na genitáliích či jiných částech těla.

Podle lékařů je důležité tuto nemoc začít co nejdříve léčit. I když trvalo víc, než půl roku, než se u této pacientky přišlo na správnou diagnózu, na svou nemoc už jenom vzpomíná. Léčba trvala o něco déle, ale nyní je její fyzický stav velmi dobrý a může se tak vrátit ke svému původnímu životu.

Zdroj: Health, WikiSkripta | foto: freepik

Autor: Michaela Richterová
if (show_sssp) { document.querySelector(".fb-comments").remove(); }
zavřít reklamu