Nalaďte svůj mozek na Alfa vlny. Zbavíte se stresu a napětí

Ve vašem mozku jsou umístěny neurony, které lidským okem nezahlédnete, ale pro jeho fungování jsou zásadní. Komunikují mezi sebou totiž prostřednictvím signálů. Právě při této komunikaci vznikají mozkové vlny, které se podle své délky rozdělují do několika skupin. Jen Alfa vám ale může během dne zaručit klid bez stresu a napětí. Podívejte se, jak jí dosáhnout.

Zpomalte svůj denní rytmus

Běžně se člověk během dne pohybuje na vlnách Beta, díky kterým jsme schopni řešit náročnější úkoly, přemýšlet a pracovat. Kreativita v takové chvíli ustupuje do pozadí a fungujeme hlavně na logickém myšlení.

Problém ale nastává, když jde o vyšší hladinu Bety. Ta může totiž dlouhodobě vést ke stresu, ztrátě energie, vyčerpanosti a poruchám se spánkem. Naopak vlny Alfa přinášejí odpočinek. Díky tomu můžete svému mozku dopřát relax a rozvíjet svou fantazii a tvořivost.

Svou práci dělejte s láskou

Ať už trávíte den v zaměstnání, nebo naopak doma s rodinou, vždy se snažte naladit na Alfa vlny a být klidnější. Zaručí vám to do budoucna pevné zdraví. Hlavním cílem je dostat se do jakéhosi stavu „flow“, kdy danou činnosti vykonáváte bez toho, že byste mysleli na její cíl.

Prostě a jednoduše vás musí bavit to, co právě děláte. Pokud vás zaměstnání nenaplňuje, vyplatí se proto hledat jiné. Není-li to možné a jste na něm z nějakého důvodu závislí, snažte se na něm najít něco, co vás bude bavit, a vaše myšlenky zůstanou v přítomnosti.

Meditujte častěji

 Meditace není jen o správném dýchání. Dovoluje nám se zastavit a zpomalit mozkové vlny. Právě díky ní se můžete dostat do stavu Alfa jednoduše. Není třeba zasedat do tureckého sedu a zavírat oči. Jen odložte všechna elektronická zařízení, pohodlně se usaďte nebo si lehněte a jen si všímejte, jaké myšlenky k vám přicházejí a nechte je volně odejít. Vyplatí se takový proces denně opakovat, abyste se stále cítili dobře a zůstali zdraví.

Autor: Tereza Hotovcová
ZAVŘÍT