Narodila se se srdeční vadou, která by ji bez lékařského zákroku zabila

Emily Straleyová z New Jersey se narodila se srdeční vadou, která vyžaduje desítky lékařských úkonů, aby vůbec přežila. Trpí nemocí, kvůli které je u lékaře více jak doma. O co se přesně jedná a jak kvalitní život Emily vede? Pojďme se na tento příběh podívat a blíže se seznámit s její nemocí.

Kvůli svému onemocnění nemohla chodit

Když byly Emily pouhé čtyři dny, lékaři jí objevily vadu s názvem Fallotova tetralogie. Ta zahrnuje čtyři defekty srdce a způsobila, že Emilina kůže začala modrat, protože neměla v krvi dostatek kyslíku. Jakmile lékaři tuto vadu objevili, okamžitě ji převezli do specializované nemocnice, kde jí lékaři provedli srdeční katetrizaci.

Díky operaci jí srdce funguje tak, jak má

O tři měsíce později malá Emily podstoupila vážnou operaci srdce. Každých pět až šest let musí chodit na prohlídky, kde lékaři zjistí, zda všechno funguje správně, a posoudí, za jak dlouho bude potřebovat druhou velkou operaci, která nahradí její stávající aortální chlopeň. V současné době její srdce obsahuje 12 kousků kovových věcí, které mu pomáhají ke správné funkci.

Emily se bez lékařských zákroků neobejde

Každý rok musí projít velkým vyšetřením, kdy je zapotřebí zátěžový test, CT vyšetření, EKG a echokardiogram. Když se na Emily podíváte, ani by vás nenapadlo, že má srdeční problémy. Ovšem její život byl od dětství jiný. Nemohla hrát s ostatními kontaktní sporty, ve škole ji šikanovali a posmívali se jí kvůli kroužku gymnastiky. Aby se odreagovala a utekla od všeho špatného, začala tancovat. Díky tanci poznala nové přátele a tanec jí umožňoval alespoň nějaký pohyb.

Nepřehlédněte: Holčička z Polska celé tři roky od svého narození nechodila kvůli deformaci nohou.

Emily další chirurgický zákrok pravděpodobně čeká asi za 10 let. Aby svému zdraví pomohla, snaží se jíst zdravě, cvičit a díky své práci denně nachodí nejméně 10 000 kroků. I když je pro ni katetrizace nepříjemná, bez tohoto zákroku by zemřela už v raném dětství.

zdroj: Facebook/ Go Red for Women

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT