Nasypte si hrstku štěstí. Zbavte se stresu díky ořechům!

S odcházejícím létem nás opouští také letní energie a nastupuje podzimní únava a vyčerpání. Jak se jí můžeme bránit? Samozřejmě pohyb je skvělým dobíječem energie, takže choďte na procházky nebo si jen tak relaxačně zaběhat. Ale co když se vám zrovna nechce? Žádný problém – nasypte si oříšky!

Oříšky dokážou s vaší psychikou divy!

Hlavní změnu můžete udělat ve svém jídelníčku. Věděli jste, že ořechy jsou skvělým zásobovačem energie a tělu prospěšných látek. Stačí pouze hrst oříšků denně a budete jako znovuzrození. Dokonce tím posílíte i svou krásu. Navíc skvěle chutnají, tak proč se tomu bránit? Je dokonce vědecky dokázáno, že oříšky mají blahodárný vliv na naši náladu a dokáží navodit příjemné pocity po těle. Opravdu, zkuste to sami. Až zase budete mít tak strašnou náladu, že byste nejraději zalezli do postele a vylezli až na jaře, až bude teplo a všechno začne kvést, začněte chroupat.

Kolik jich můžete denně sníst?

Samozřejmě je potřeba dbát na to, kolik oříšků jíme! Nemůžeme konzumovat kilo ořechů denně, to je jasné, to by nám naše tělo opravdu nepoděkovalo a naopak by se vám odvděčilo zažívacími potížemi. Jak je již výše zmíněno, hrstka ořechů denně je optimální množství. Nejlépe je ořechy konzumovat ráno, kdy si je můžete přisypat například do jogurtu – aneb navečer k televizi namísto nezdravých chipsů.

Denní dávka vitamínů a minerálů

Ořechy jsou navíc bohaté na minerály, které podporují růst vlasů, dodává jim přirozený lesk a dokážou nám zpevnit i nehty.

Jsou také bohaté na:  

  • vitamin E
  • vitamin B
  • hořčík
  • měď
  • bílkoviny
  • zdravé tuky

Všechny tyto látky podporují psychickou i fyzickou kondici, vyvažují množství hormonů v těle a skvěle ovlivňují nervovou soustavu a srdeční činnost.

Vedle ořechů mají stejně blahodárný vliv také slunečnicová semínka, kterými můžete ořechy klidně nahradit, jste-li na ně alergická nebo Vám prostě nechutnají. Prostě chroupejte, jak jen můžete a prochroupejte se ke štěstí.

Autor: Michaela Richterová
zavřít reklamu