Podivné recepty, které vám uleví od kocoviny

Je před vámi divoká noc ve znamení alkoholu? Jestliže s ním na druhý den vaše tělo bojuje, poradíme vám několik tipů, které vás zbaví kocoviny.

Citrony

Portoričané jsou známí svým pozitivním vztahem k rumu. Jejich tajemstvím v boji proti kocovině jsou obyčejné plátky citronu či limetky. Právě ty si vkládají do podpaží ruky, kterou jste celou noc pili panáky. Ať už tento jejich zvláštní trik na kocovinu funguje nebo ne, je jasné, že většina z nich bude krásně vonět po citrusech.

Okurky

V Rusku, kde se kocovina stala národním koníčkem, používají k její léčbě šťávu z celé okurky. Zbylou buničinu můžete využít jako obličejovou masku k osvěžení pokožky po bujaré noci.

Nakládačky

Hned několik národů věří v sílu nakládaných okurek při kocovině. Němci a Holanďané si pomáhají kyselými filety z ryb, do kterých jsou zabaleny cibule a okurky – u nás je to verze zavináčů. Tato nakládaná směs součástí tradiční německé „kocovinové snídaně“ zvané „Katerfrühstück“. Osvědčeným polským receptem je lák z nakládaných okurek a v Mongolsku jsou to zase nakládané ovčí oči.

Dr. Harris ‚ORIGINAL PICK ME UP

Toto tajné tonikum pomáhá britské aristokracii již více než 200 let. Přesný recept je sice tajemstvím, ale ví se, že obsahuje kardamomovou tinkturu, špetku amonia a výtažky hořce, hřebíčku a gáforového oleje. „Pan Harris ‚Original Pick Me Up“ byl favoritem královniny matky, která se dožila 101 let. V dnešní době je téměř nemožné toto tonikum sehnat, jediná lékárna, která ji produkovala, byla na ulici St. James’s Street v centru Londýna.

A jaké je vaše tajemství na kocovinu? Dáte přednost přípravkům z lékárny nebo se přikláníte na stranu starých dobrých receptů?

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT