Nepodceňujte tlak pod žebry, Může jít o banalitu, ale i o závažný problém

Důležité vnitřnosti chrání před poraněním hrudní koš, který tvoří 24 žeber. Jakmile pod některým z nich ucítíte bolest, je třeba určit, o jak závažnou obtíž se jedná. Někdy jde o běžné problémy, jindy ale musí zasáhnout lékař. Nebuďte k takovému stavu lhostejní a určete, jak je na tom vaše zdraví.

Jak se bolest projevuje?

Běžně si pacienti stěžují na ostré píchnutí v danou chvíli, které většinou není tak nebezpečné, jako chronická bolest v jednom místě. Důležité je také určení strany obtíží, jelikož na každé z nich se nacházejí jiné orgány. Bolest se navíc může projevit v přední nebo i zadní části těla, a to v různé intenzitě.

Nebezpečné příčiny

Chronickou dlouhodobou bolest často vyvolávají právě orgány, umístěné v hrudním koši. Sledujte svůj stav pozorně, a pokud nebude ustupovat, navštivte svého lékaře. V ohrožení mohou být plíce, ledviny a další nezbytné orgány. V takovém případě pacient trpí ještě doprovodnými signály, jako je horečka, nechutenství, únava nebo zažívací obtíže.

Všechny tyto části může zasáhnout také nebezpečný zánět. Pokud si s ním tělo v krátkém čase neporadí, existuje možnost, že bude mít vážné následky.  V takové chvíli si opět vyplatí navštívit odborníka a bojovat s onemocněním pomocí vhodných léků.

Lehčí obtíže

Hlavně u starších jedinců může bolest v oblasti žeber vyvolat i zdánlivě nezávadná věc. Intenzivní kašel, kýchání nebo například šok vyvolávají u některých lidí rychlou a ostrou bolest, která se projevuje jako píchnutí pod žebrem.

V takovém případě se nejedná o závažný problém, ale přeci jen se vyplatí takovým situacím předcházet. Upozorněte například své okolí, že jste na podobné vjemy citlivější, aby s vámi zacházeli opatrně.

Problémy se zažíváním

Pokud se bolest drží spíše u středu hrudního koše, může být na vině zažívání. Pálení žáhy, bolest žaludku nebo například vředy se projevují podobnou intenzivní bolestí. Jestliže své obtíže pozorujete zejména ve chvíli, kdy jíte, informujte o tom svého lékaře. Vředy je totiž nutné včasně řešit.

Zdroj: Buoyhealth.com

Autor: Tereza Málková
Tagy: ,
zavřít reklamu