Odstranění chloupků bez rizika. Jde to i bez chemikálií

Zatímco v minulém století byly chloupky na těle přirozenou součástí, dnes se jich ženy i muži chtějí často zbavit. Jednají tak z estetických důvodů, ale mnohdy i kvůli lepšímu pocitu při sportu nebo jiných aktivitách. Jak se ale ochlupení zbavit šetrně a tak, abyste co nejméně pokožku dráždili chemickými látkami?

Papája není jen chutnou svačinou

Chcete se chloupků zbavit jednou provždy a žiletku na dlouhý čas odložit? Rozmačkejte papáju s půl lžící kurkumy a nechte směs odležet několik desítek minut. Poté nanášejte na místo, kde se chcete chloupků zbavit. Enzymy, které tento exotický druh ovoce obsahuje, způsobují, že jsou folikuly chloupků oslabovány. Při opakované aplikaci, přibližně v řádu několika týdnů, tak můžete mít vystaráno.

Kurkumová pasta

Jestliže na odstranění chloupků příliš nespěcháte a stačí vám podstoupit postupný proces, velmi dobře poslouží žluté koření zvané kurkuma. Stačí koření rozmíchat v troše mléka a nanést na partie, kde se objevují silnější a tmavší chloupky. Kurkumovou pastu používejte hlavně na tělo, jelikož by pro obličej mohla být příliš agresivní. Vždy chloupky potřete směsí a nechte zaschnout. Pak jednoduše odstraňte vlhkým hadříkem. Na první pokus se sice chloupků nezbavíte, ale při opakované aplikaci si všimnete, že řídnou, slábnou a ztrácejí barvu.

Depilace cukrovou pastou

Tento druh odstraňování chloupků provádějí už i v kosmetických salonech. Takže se můžete rozhodnout, jestli se doma spolehnete na vlastní šikovnost nebo se svěříte do rukou odborníků. Cukrová pasta velmi dobře přilne na chloupky, a rychlým škubnutím je pak možné je odstranit. Není proto nutné přidávat do směsi žádné chemické látky. V takovém případě se jedná o zcela přírodní odstranění chloupků, které funguje ihned a vydrží až několik týdnů. Při opakované aplikaci se navíc mohou chloupky oslabit a růst méně.

Zdroj: Moms.com, Parenting.firstcry.com

Autor: Tereza Málková
zavřít reklamu