Olympijská krasobruslařka Maia Shibutani měla nádor na ledvině. Vše začalo zažívacími potížemi

Americká olympijská krasobruslařka Maia Shibutani se stále zotavuje z chirurgického zákroku poté, co jí byl odstraněn nádor, který lékaři objevili, když přijela na pohotovost kvůli zažívacím potížím.

Kvůli nevolnostem žaludku se Maia dostala k lékaři

Maia Shibutani, 25 let, dvojnásobná olympijská bronzová medailistka se o svou zdravotní zkušenost podělila se svými sledujícími na Instagramu, kde sdělila, že má za sebou velmi náročný týden. Při návštěvě New Yorku v říjnu roku 2019 musela vyhledat lékařskou pohotovost, protože jí bylo neustále špatně od žaludku. Ačkoliv lékaři žaludeční virózu potvrdili, objevili také nějakou abnormalitu, kvůli které Maiu objednali na další, mnohem podrobnější vyšetření.

Lékař pro mladou sportovkyni neměl dobré zprávy

Podstoupila vyšetření magnetickou rezonancí v L.A., kde jí lékaři oznámili, že na jedné ledvině se vyskytuje malý nádor. Sama na Instagramu přiznala, že ta zpráva ji velmi šokovala, ale vzhledem k tomu, že měla velkou oporu ve své rodině, ale dokonce i v lékařském týmu, věřila, že všechno dobře dopadne.

Čtěte také: Ty nejlepší způsoby, jak si své ledviny udržíte zdravé.

Bohužel, Maia onemocněla rakovinou ledvin

Lékaři jí nádor úspěšně odstranili a naštěstí i ten zbytek ledviny pracoval tak, jak má. „Po operaci jsem cítila velkou bolest, ale jsem vděčná, že dopadla dobře,“ popisuje Maia na svém profilu. Bohužel krátce na to se však dozvěděla, že nádor je zhoubný, diagnóza zněla – „defektivní karcinom ledvinových buněk“.

Díky odstraněnému nádoru ji další léčba nečekala, teď už záleží na tom, jak se tělo rychle vrátí do původního stavu. Maia také napsala, že k rychlému zotavení jsou důležité i pozitivní myšlenky.

zdroj: Instagram/maiashibutani

Autor: Bára Králová
ZAVŘÍT