Pětiletá holčička šla na preventivní prohlídku k zubaři, vrátila se s nádorem v čelisti

Preventivní prohlídka u zubního lékaře není pro nikoho příjemná. Někdo odchází s pochvalou, jak se o své zuby hezky stará, jiný se spraveným zubem nebo odstraněným zubním kamenem. Malá Hunter měla to štěstí, že její lékařka objevila včas nádor, který se ukrýval v její malé čelisti. Následovala dlouhá léčba, která Hunter pomohla.

Všechno to začalo v zubařském křesle zubní lékařky Harlyn. K. Susarly v Everettu ve Washingtonu. Doktorka si všimla, že její malá pacientka měla několik volných zubů, což bylo pro dítě v jeho věku neobvyklé. Poslala Hunter na rentgen, který prokázal, že se v její čelisti nachází nádor.

Rakovina byla velmi agresivní a postihla i jiné části těla

Aby rodiče malé holčičky zjistili, zda je nádor benigní nebo maligní, museli navštívit nemocnici v Seattlu. Tam lékaři zjistili, že Hunter měla neuroblastom 4. stupně. Neuroblastom je typ rakoviny, která se vyvíjí z nezralých nervových buněk, často se vyskytují v břiše a hrudníku. Další nádory lékaři našli po podrobnější prohlídce v jejich kyčlích a břiše.

Léčba byla pro všechny vyčerpávající a zanechala za sebou následky

Aby lékaři takovou agresivní formu rakoviny vyléčili, musela Hunter strávit 140 dní v dětské nemocnici v Seattlu. Má za sebou dva nádory, pět kol chemoterapie, dvě transplantace kmenových buněk, 12 kol záření, šest kol imunoterapie. Bohužel, kvůli komplikacím přišla o svůj sluch, ale v současné době se nachází v remisi.

Čtěte také: Michelle Reavesová: Matka dvou dětí, která se rozhodla, že pomůže jiné rodině. To se jí však stalo osudným.

Rodina Jonesů je nesmírně vděčná za tým lékařů, který se o jejich dceru staral. I malá Hunter své zubní lékařce osobně poděkovala, že přišla se včasnou diagnózou.

zdroj: Facebook/Stellar Kids Dentistry Everett

Autor: Bára Králová
zavřít reklamu