Po narození jí lékaři prorokovali krátký a neplnohodnotný život. Mladá dívka ale dokazuje, že vůle a odhodlání dokážou zázraky

Bridget se narodila s nemocí zvanou afibrinogenémie. V krvi jí téměř úplně chyběla důležitá sloučenina fibrinogen a lékaři tak jejím rodičům řekli, že dívenku pravděpodobně nečeká příliš dlouhý život. Dnes je Bridget čtyřiadvacet let – a podle svých slov žije zcela normálním životem. Nevzdává se, a i když musela překonat řadu překážek, usmívá se na svět jako zdravá mladá slečna.

Něco je špatně

Když se Bridget narodila, lékaři si ihned všimli toho, že není něco v pořádku. Až odborníci z jiné nemocnice odhalili příčinu, proč dívka neobvykle krvácela ihned po narození. Diagnóza zněla afibrinogenémie. Dívce chyběla velmi důležitá sloučenina zvaná fibrinogen a lékaři se báli, jak moc to ovlivní její budoucí život. Prognózy nebyly ideální, ale naštěstí se nenaplnily.

Dětství jako každé jiné? To ani náhodou

Bridget se navzdory své diagnóze snažila držet krok se svými spolužáky ve škole. Hrála softball a tenis, ale každé sebemenší zranění pro ni představovalo problém v podobě dlouhé rekonvalescence. Později hrála také volejbal, ale když se zranila, musela ležet dlouho v nemocnici, a ve škole pak zameškala spoustu hodin. Všechno ovšem dohnala a ve své aktivitě ani nadále nepolevovala.

Celoživotní onemocnění

Tohle onemocnění už dívce zůstane navždy, bude ji provázet celým životem. I proto se nedávno rozhodla zahájit profylaktickou léčbu krvácení, která by mohla přinést zlepšení. Bridget byl během operace zaveden do krku port, a i když operaci provázely malé komplikace, povedlo se to – a dívce se tak blýská na lepší časy.

Sama přiznává, že jí už pomalu braly síly ty neustálé pobyty v nemocnicích, komplikace, které se objevovaly při sebemenším poranění i spontánní svalové krvácení. Teď jí však opět vysvitla naděje a rozhodně hodlá být silnou a aktivní i po zbytek svého života.

Autor: Michaela Richterová
ZAVŘÍT